Odpowiedni prezent dla osoby starszej czyli dewocjonalia w różnej formie

pair-406257_640

Wybór prezentu dla osoby starszej to nie lada wyzwanie. Urodziny czy imieniny to wspaniała okazja, aby zorganizować rodzinne spotkanie, jednak nie wypada przyjść z pustymi rękami. Trudno jest dobrać biżuterię bądź element garderoby, który na sto procent ucieszy obdarowaną osobę. Problematyczny jest również zakup alkoholu czy słodkości. Często bowiem okazuje się, że świętujący musi przestrzegać rygorystycznej diety z powodów zdrowotnych. Okazuje się, że najlepszym wyborem będą w tym przypadku dewocjonalia.

Dewocjonalia symbolizują głęboką wiarę i pełnią również funkcję dekoracyjną. Wiadomo, że najwięcej uwagi w kierunku religii poświęcają właśnie osoby starsze. Niedzielna wizyta w kościele jest dla nich swego rodzaju rytuałem, a każde święto jest przez nich wyczekiwane z niecierpliwością. Liczne ozdobniki z wizerunkami postaci biblijnych pojawiają się w ich domach i pełnią dla nich bardzo ważną rolę. Swoją obecnością przypominają bowiem o niezłomnej wierze. Osoby starsze cieszą się więc z każdego kolejnego medaliku czy figury prezentujących Matkę Bożą, Jana Pawła II czy inne postacie, które na zawsze zapisały się w historii religii.

Obrazki srebrne to jeden z najpopularniejszych form dewocjonaliów. Ich prostota i elegancja powodują, że obiekty wpasowują się w każde pomieszczenie, bez względu na jego wystrój. Niezaprzeczalnie dodadzą uroku sypialni starszej kobiety czy mężczyzny. Jeśli jednak prezent ma być bardziej osobisty, warto zdecydować się na medaliki srebrne. Dają one możliwość stałego noszenia wizerunku wybranej postaci przy sobie.

Seniorzy cieszą się z reguły z każdego prezentu. Warto jednak postarać się, aby był on jednocześnie elegancki oraz zgodny z ich przekonaniami religijnymi. Dobrze trafiony prezent nie tylko uraduje, ale również wzruszy każdą starszą osobę.


Dodaj komentarz