Bezprzewodowe głośniki Bluetooth Yamaha NX-B55

NX-B55_4Yamaha rozwija serię aktywnych głośników i prezentuje model NX-B55, wyróżniający się obsługą bezprzewodowej technologii Bluetooth. Wygodę użytkowania najnowszego systemu głośnikowego zwiększają funkcje Auto Standby i Auto Mix, a eleganckie, pochylone fronty wraz z atrakcyjnymi wersjami kolorystycznymi sprawiają, że NX-B55 dopasowują się do niemal dowolnego wnętrza

Najnowsze aktywne głośniki NX-B55 to odpowiedź na potrzebę zapewnienia wysokiej jakości dźwięku nowoczesnym urządzeniom elektronicznym, takim jak telewizory, komputery i np. smartfony, przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności. Zastosowanie bezprzewodowej technologii Bluetooth, oprócz standardowego połączenia za pomocą kabla, zwiększa uniwersalność i wygodę użytkowania. Teraz użytkownicy niemal dowolnego urządzenia przenośnego mogą przesyłać muzykę wprost do głośników bez konieczności stosowania dodatkowego okablowania. Skuteczny zasięg działania połączenia bezprzewodowego bez zakłóceń sięga 10 m.

zdjęcia ślubne Częstochowa

Korzystając z wejścia mini jack głośniki można podłączyć także np. do telewizora lub komputera PC w tradycyjny sposób za pomocą kabla. Niezależnie od wybranego rodzaju połączenia, dzięki mocy 7 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 10% THD) i za sprawą pasma przenoszenia rozciągającego się od 55 Hz do 20 kHz, do słuchacza dociera wysokiej jakości, pełne brzmienie. To zasługa zastosowania m.in. unikatowego kształtu obudowy, który dzięki pochyleniu ścianek z jednej strony chroni przed wewnętrznym pogorszeniem jakości dźwięku, a z drugiej nadaje NX-B55 ciekawy, ponadczasowy wygląd. Specjalny bass port umieszczony w przedniej części obudowy zapewnia niskim częstotliwościom mocne brzmienie, a filtr loudness dopasowuje poziom basu do głośności.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów NX-B55 może pochwalić się wysoką wytrzymałością i funkcjonalnością. Perforowana, metalowa maskownica zwiększa odporność głośników na uszkodzenia i nadaje głośnikom bardziej luksusowy charakter. Z kolei obsługę najnowszego zestawu głośnikowego Yamahy ułatwiają funkcje Auto Standby i Auto Mix. Pierwsza z nich automatycznie przełącza urządzenie w tryb czuwania po określonym czasie braku aktywności, a następnie włącza je po wykryciu sygnału dźwiękowego. Druga z funkcji umożliwia odtwarzanie materiału z dwóch źródeł – jednego podłączonego poprzez Bluetooth i drugiego za pomocą gniazda jack – bez potrzeby przełączania wejść!

Bezprzewodowe aktywne głośniki Yamaha NX-B55 już niedługo pojawią się w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna kompletu wyniesie 699 zł, a nabywcy będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne: tytanową oraz złotą.

Dane techniczne:
Bluetooth – wersja/profil: Ver. 2.1 + EDR/A2DP
Bluetooth – kodeki audio: SBC, AAC
Bluetooth – maksymalny zasięg komunikacji: 10 m (bez zakłóceń)
Gniazdo wejściowe: stereo L/P: 3,5 mm mini jack
Gniazdo słuchawkowe: stereo L/P: 3,5 mm mini jack
System głośnikowy: pełnozakresowy o średnicy 7 cm
Maksymalna moc wyjściowa: 7 W x 2 (6 Ω, 1 kHz, 10% THD)
Zasilanie: prąd zmienny
Dołączone akcesoria: adapter AC (DC12V/1.5A), mini gniazdo stereo do podłączenia kabla audio (2,0 m)
Wymiary (S x W x G): 83 x 184 x 184 mm
Waga: prawy głośnik: 1,1 kg; lewy głośnik: 1,0 kg
Kolory: tytanowy, złoty

Dodaj komentarz