Co warto wiedzieć przed zakupem kamery samochodowej

orllo-rx-razor-a12-3

Współcześnie, producenci oferują kierowcą przeróżne rozwiązania, które czynią jazdę bardziej komfortową. Nowoczesne sprzęty znacznie poszerzają możliwości ludzkiego wzroku. Doczepiane lusterka ułatwiają podróż osobom z astygmatyzmem, nawigacja GPS pozwala w szybki sposób odczytać nazwy mijanych ulic, a wielofunkcyjne rejestratory nagrywają obraz w bardzo dobrej jakości, dzięki czemu można w powiększeniu obejrzeć dokładnie każdy szczegół.

Zanim kierowca zdecyduje się na zakup kamery, warto aby zapoznał się z możliwościami jaki może dać mu ów sprzęt. Często bowiem w sklepach z elektroniką pracują sprzedawcy, którym niezbyt zależy na zadowoleniu klienta, a bardziej na jak największym zarobku. Tego typu obsługa doskonale wie, że większość klientów zwraca uwagę głównie na rozdzielczość obrazu czy zoom.

Jeśli kupujący często odbywa długie i dalekie podróże, z pewnością zdarza mu się prowadzić pojazd również nocą. W tym przypadku dobrym wyborem będzie Orllo Razor,wyposażony w tryb nagrywania nocnego oraz w słabo oświetlonych warunkach. Automatyczna regulacja ekspozycji sprawia, że obsługa kamery jest prosta i nie wymaga ingerencji użytkownika. Rejestrator łączy dwie różnie naświetlone klatki w jeden obraz i daje możliwość jego szczegółowego odbioru nawet w cieniach. Poziom szumów będzie tutaj minimalny ponieważ urządzenie zostało wyposażone w jasny obiektyw f/ 1.8.

Właściciele pojazdów z dużą przednią szybą powinni decydować się na kamery o szerokim kącie widzenia. Wartość 170 stopni gwarantuje nagrania wszystkiego co dzieje się przed maską.

Aby w pełni wykorzystać potencjał kamery samochodowej, warto decydować się na sprzęt wzbogacony o tryb ostrzegający o przeszkodzie z przodu pojazdu. Rejestrator wysyła sygnały dźwiękowe oraz wyświetla ostrzeżenie na wyświetlaczu. Funkcja ta ostrzega również przed przekroczeniem białej linii. Nie bez powodu więc tryb jest nazywany asystentem kierowcy.

Wymienione wyżej funkcje nie oddają w pełni prawdziwego potencjału kamery samochodowej. Urządzenie posiada wiele zalet i spełnia również funkcje bezpieczeństwa. Z tego powodu, urządzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem kierowców i jest regularnie wyposażane w nowe funkcje i tryby.

Dodaj komentarz