Home Center Lite wchodzi na rynek

Home Center LiteDo rodziny produktów FIBARO dołączyła właśnie nowa centralka – Home Center Lite. To kompaktowe rozwiązanie, które dzięki połączeniu miniaturyzacji i zaawansowanej technologii pozwala szybko i skutecznie zbudować system inteligencji budynkowej w przystępnej cenie.
HC Lite, podobnie jak nagradzana wielokrotnie centralka Home Center 2, stanowi mózg inteligentnego domu. Przy jej wykorzystaniu można zautomatyzować nawet największy obiekt i zarządzać w nim aż 230 urządzeniami. Dzięki bezprzewodowej komunikacji w technologii Z-Wave montaż całego systemu nie wymaga jakiegokolwiek remontu czy kosztownych modyfikacji. Istnieje możliwość zainstalowania go w każdej nieruchomości – nawet w pełni wykończonej.
– Całą potęgę możliwości inteligentnego systemu udało nam się zmieścić w niewielkich rozmiarów obudowie. Centralka HC Lite to kolejny z naszych produktów, który łączy w sobie najwyższej jakości rozwiązania technologiczne z nowoczesnym wyglądem. Dzięki niej oferujemy klientom nowy wymiar komfortu dostosowany dokładnie do ich potrzeb. Miniaturyzacja pozwala nam natomiast zaproponować system w jeszcze bardziej przystępnej wersji cenowej – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group.
Zarządzanie domem przy pomocy HC Lite jest bardzo łatwe. Interfejs konfiguracyjny aplikacji FIBARO można indywidualnie dostosować do własnych oczekiwań – w dowolny sposób ustawiać, zmieniać tablice, ikony czy nazwy, a najważniejsze informacje umieszczać na pierwszym planie. – Postanowiliśmy zbudować system, który dostosowuje się do upodobań i przyzwyczajeń użytkownika, w jego ręce przekazaliśmy klucz do kreowania własnej inteligentnej rzeczywistości – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group. Dzięki podłączeniu do Internetu naszym domem możemy zarządzać za pomocą telefonu komórkowego czy tabletu z każdego zakątka świata.

Ogrody Częstochowa

Dzięki HC Lite jesteśmy w stanie skutecznie zadbać o nasze bezpieczeństwo i wygodę, a nawet zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem domu. System FIBARO poinformuje nas na przykład o grożącym pożarze, zalaniu, włamaniu czy ulatniającym się gazie. Co więcej, sam odłączy wodę lub gaz, gdy instalacja hydrauliczna lub gazowa okaże się wadliwa. Samodzielnie dokona też wietrzenia mieszkania. Wykrywając próbę włamania, uruchomi alarm, wezwie ochronę i dostarczy podgląd z zamontowanych kamer bezpośrednio na urządzenia mobilne. Wbudowana funkcja zarządzania energią pozwoli nam natomiast monitorować aktualne zużycie prądu, sprawdzić historię pobieranej energii czy kontrolować te urządzenia, które pobierają jej najwięcej. System umożliwia też zdalne sterowanie domową instalacją grzewczą. Dzięki niemu można na przykład uruchomić ogrzewanie i ustawić swoją ulubioną temperaturę będąc jeszcze w pracy. Inteligencja budynkowa to również wygoda. Dzięki niej zintegrujemy na przykład domowe multimedia i będziemy nimi sterować z poziomu aplikacji FIBARO. Bez wysiłku zadbamy też o trawnik w naszym ogrodzie, korzystając z automatycznej regulacji podlewania ogrodowego, która dostosuje się do aktualnych warunków pogodowych.
Zarządzanie poszczególnymi sprzętami nie wyczerpuje jednak możliwości systemu. Dzięki stworzonym indywidualnie scenom centralka HC Lite samodzielnie podejmie określone czynności dostosowane do ustalonych wcześniej warunków. Gdy wykryje na przykład naszą nieobecność w domu, wyłączy niepotrzebnie pobierające prąd urządzenia, uruchomi alarm oraz będzie symulowała obecność, by odstraszyć potencjalnych złodziei. Dzięki funkcji geolokalizacji obliczy trasę powrotu z pracy, dostosuje poziom temperatury, a nawet przygotuje naszą ulubioną kąpiel.

Cena Home Center Lite to 1189 zł brutto.
Więcej informacji:

Dodaj komentarz