Jak, pijąc wodę, być zero waste?

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Umożliwia prawidłowy przepływ krwi, a także prawidłowe trawienie i wchłanianie pokarmów. Co więcej, pomaga usuwać szkodliwe składniki przemiany materii z naszego organizmu. Jeśli żyjesz w ciągłym ruchu, z pewnością chcesz mieć ją zawsze pod ręką, aby w ciągu dnia skutecznie ugasić pragnienie. W poniższym artykule dowiesz się, jak pijąc regularnie wodę, być zero waste i ograniczyć zużycie plastiku w naszym środowisku.

Plastikowe butelki na wodę ‒ dlaczego powinniśmy ich unikać?

Każdy z nas z pewnością był w podobnej sytuacji. W drodze do szkoły lub pracy zdajemy sobie sprawę, że odczuwamy pragnienie. Zazwyczaj udajemy się do sklepu spożywczego po butelkę wody mineralnej, która po wypiciu ląduje w koszu. Postępujące w ten sposób codziennie, zużywamy nawet do kilkudziesięciu plastikowych butelek w miesiącu. Pomyślmy teraz, że kilkaset innych osób zachowuje się podobnie. Ilość plastiku, która jest produkowana w ten sposób staje się zatrważająca.

To fakt, plastikowe butelki są bardzo lekkie, dlatego łatwo je zabrać ze sobą w podróż, jednak picie z nich wody może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Plastik wydziela bowiem substancje, które są szkodliwe dla naszego organizmu. Co więcej, niezwykle szybko się nagrzewa, dlatego woda pita z plastikowej butelki w upalny dzień jest o wiele mniej smaczna i przede wszystkim niezdrowa dla naszego organizmu.

Stalowe butelki termiczne

Rozwiązaniem dla tej sytuacji są butelki termiczne na wodę. To świetna alternatywa dla plastikowych butelek. Dzięki nim zaoszczędzisz pieniądze oraz w znaczący sposób przyczynisz się do ochrony środowiska, zmniejszając ilość produkowanego plastiku. Stalowe i szklane butelki na wodę powstają przy wykorzystaniu materiałów, które są bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska. Świetnie sprawdzą się w upalny dzień, utrzymując wodę w niskiej temperaturze, ale z powodzeniem można wykorzystać je również w chłodne dni do przechowywania rozgrzewającej kawy czy herbaty. 

Więcej informacji na temat zero waste i pełna ofertę produktów znajdziecie na stronie: https://www.minieco.pl.