Co warto wiedzieć na temat akumulatorów do traktorków?

Jak co roku na początku sezonu wielu właścicieli ogrodów staje przed poważnym dylematem: jaki akumulator do kosiarki lub traktorka ogrodowego wybrać? Inni z kolei mogą zastanawiać się, dlaczego zakupiony zaledwie rok temu akumulator wraz z nadejściem nowego sezonu okazuje się niezdatny do użytku? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Wybór akumulatora do traktorka i kosiarki

Kupując nowy akumulator do traktorka lub kosiarki, niektóre osoby mogą stanąć przed dylematem, który akumulator będzie odpowiedni dla ich sprzętu. Na rynku istnieje bardzo duży wybór akumulatorów, od bardzo tanich modeli po stosunkowo droższe. Jeśli jednak zależy nam na jakości i nie chcemy co roku kupować nowego egzemplarza, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór akumulatora dobrej jakości, od sprawdzonych producentów. 

Jak dbać o akumulator do traktorka?

Nawet najlepszy akumulator do kosiarki lub traktorka renomowanej firmy nie będzie wydajny, jeśli nie zadbamy o niego w odpowiedni sposób, przede wszystkim po zakończeniu sezonu. Musimy pamiętać, że kosiarka to urządzenie, którego nie używamy przez cały rok. Dlatego też akumulator pozostawiony w garażu, w trakcie kilku zimowych miesięcy, może rozładować się nawet do połowy.

W jaki sposób temu zapobiec? W takiej sytuacji powinniśmy pamiętać, że akumulator do kosiarki jest chemicznym źródłem prądu, które poddawane jest szeregowi procesów chemicznych, w tym zasiarczeniu. Zasiarczenie po pewnym czasie może powodować nieodwracalne uszkodzenia, które uniemożliwią poprawną eksploatację akumulatora. 

Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Jeśli nie mamy czasu na regularne ładowanie akumulatora, samo odłączenie go od instalacji zwiększy jego szanse nawet o 30%.

Jeśli możemy skorzystać z prostownika, wtedy tzw. ładowanie konserwujące powinniśmy przeprowadzać co 2 miesiące. Powinno ono trwać około 10 godzin, a do samego ładowania powinniśmy użyć prądu stałego, który równy jest 1/10 pojemności akumulatora.

Więcej informacji na temat akumulatorów do kosiarek i traktorków oraz ich pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.