Co jaki czas należy wymieniać okna?

Przystępując do generalnego remontu domu lub mieszkania, często zastanawiamy się, jak wiele elementów wnętrza należy wymienić. Oczekujemy, że wykończone wnętrze będzie w pełni spełniało wszystkie nasze wymagania. Ale kiedy warto wymienić okna? Na co należy zwrócić uwagę, jeżeli posiadamy w pomieszczeniu stare, drewniane modele?

Nowe okna – kiedy się na nie zdecydować? 

Jeżeli dotychczasowe okna spełniają swoje zadanie – zapewne nie jest konieczna ich wymiana. Komplikacje najczęściej zaczynają się w momencie, kiedy odczuwamy wyraźną utratę ciepła w mieszkaniu lub domu. Nie jest to dobre ani dla naszego zdrowia, ani tym bardziej finansów – rachunki za ogrzewanie wzrastają, a my sami nie czujemy się komfortowo w pomieszczeniach posiadających nieszczelne okna. 

Jeżeli początkowo nie mamy możliwości wymiany – wypróbujemy dostępne sposoby, które gwarantują zwiększenie szczelności. O pomoc można poprosić fachowca, który sprawdzi, gdzie leży przyczyna problemu. Czasami są to po prostu uszkodzone uszczelki. Gdy to rozwiązanie także zawiedzie, najpewniej w niedalekiej przyszłości będziemy zmuszeni zamontować zupełnie nowe okna. 

Wymiana okien – o czym należy pamiętać? 

Jeżeli zdecydujemy się na wymianę okien, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o sporządzenie dokładnych wymiarów. Nie każdy model dostępny jest w każdym rozmiarze. Gdy potrzebujemy okien niestandardowych, a jednocześnie zależy nam na niewielkich kosztach – zalecane jest sprawdzenie oferty okien z tworzywa sztucznego. Wyróżniają się one wysoką szczelnością, dzięki czemu nie musimy martwić się utratą ciepła. Aby zachować odpowiednia cyrkulację, powinniśmy zastosować dodatkowe wywietrzniki, które można otworzyć w dowolnym momencie.

Dobrej jakości okna PCV Częstochowa będą służyć nam latami, jeżeli tylko będziemy dbać o nie w odpowiedni sposób. Niekorzystnie mogą natomiast wpłynąć wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dlatego jeżeli otwieramy lub zamykamy okna, to nie stosujmy przy tym zbyt dużej siły. 

Pełna oferta okien wysokiej jakości – drewnianych, plastikowych, a także modeli dachowych dostępna jest na stronie: http://dwd.pl