STREAMOWANIE NA PLAYSTATION4 (PS4) PONAD 800 000 TRANSMISJI

System PS4™ zwiastuje nową generację łączności między usługami streamującymi, Twitch i Ustream

PS4_29.11Londyn, 10 grudnia 2013 – Sony Computer Entertainment America (SCEA) i Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ogłosiły dziś, że setki tysięcy użytkowników PlayStation®4 (PS4™) przyjęły z otwartymi ramionami możliwość transmitowania na żywo za pośrednictwem systemu PS4.Stworzono ponad 800 000 transmisji rozgrywek i przeszło 7,1 miliona sesji oglądania na serwisach streamujących, Twitch i Ustream, co w sumie dało ponad 20 milionów minut rozgrywki transmitowanej na żywo za pomocą systemów PS4™.*1

Dziesięć procent całkowitej zawartości w serwisie Twitch pochodzi z systemów PS4 od dnia premiery, 15 listopada w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 29 listopada w Europie, Australazji i Ameryce Łacińskiej, według przeciętnego czasu transmisji.*2 Według serwisu Ustream średni czas transmisji każdego użytkownika wynosi 31 minut.*3 Do najpopularniejszych transmitowanych gier zaliczają się Battlefield 4™ od Electronic Arts Inc., Killzone™ Shadow Fall od Sony Computer Entertainment Worldwide Studios (SCE WWS) oraz Call of Duty®: Ghosts od Activision.

„PlayStation 4 zostało zaprojektowanie specjalnie po to, aby ludzie mogli się dzielić swoimi wrażeniami. Zainteresowanie transmitowaniem rozgrywki na żywo przerosło nasze najśmielsze oczekiwania” – powiedział Shuhei Yoshida, prezes Sony Computer Entertainment Worldwide Studios. „Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że gracze z radością przyjęli możliwość transmitowania rozgrywki na żywo za pośrednictwem systemu PS4, i nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak w najbliższych latach fani PlayStation zmienią oblicze społecznościowego grania”.

Po najlepszej premierze w historii PlayStation®, podczas której na całym świecie sprzedano około 2,1 miliona sztuk PS4, wielu użytkowników systemu korzysta z dostępnej za darmo funkcji transmitowania rozgrywki na żywo, aby dzielić się swoimi osiągnięciami, kontaktować ze znajomymi i tworzyć nowe społeczności. Dostęp do transmitowania i innych funkcji społecznościowych jest prosty – służy do tego specjalny przycisk „SHARE” na kontrolerze bezprzewodowym DUALSHOCK®4, z którego fani skorzystali ponad 10,9 miliona razy *4.

System PS4 w 2014 roku
Funkcje społecznościowe systemu PS4 zostaną rozbudowane w 2014 roku, gdy biblioteka gier na PS4 powiększy się o tytuły takie jak wyczekiwane inFAMOUS™: Second Son oraz MLB 2014: The Show od SCE WWS, a także zupełnie nowe marki, do których zaliczają się: Destiny™ od Activision, Watch_Dogs™ od Ubisoft Entertainment oraz The Order 1886TM i DriveClub™ od SCE WWS. Każdy z tych tytułów – dzięki niesamowitej grafice oraz niespotykanej rozgrywce – pokaże moc systemu PS4.

Dodaj komentarz