Wychodząc naprzeciw stale powiększającej się klienteli i pnącej się w górę technologii, powstają coraz to nowe pomysły na pokrycia budynków. Blachodachówka jest jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych już od wielu lat. Jest ona stworzona z ocynkowanych blach stalowych, a jej trwałość liczona jest w dziesiątkach lat. Idąc tym tropem – łącząc tradycję z nowoczesnymi trendami na rynku, znajduje ona swoje wykorzystanie przy budowie domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, budynków gospodarczych i budynków sakralnych a także do renowacji starych dachów.
Co to jest blachodachówka?
Blachodachówka to pokrycie dachowe wyróżniające się grubą blachą oraz solidną powłoką. Ocynkowana blacha jest dodatkowo powlekana kilkoma warstwami lakieru, czyniąc ją trwałą nawet na kilkadziesiąt lat. To blacha wyglądająca tak, żeby wyglądała jak dachówka. Wyróżnia się tłoczeniem, które sprawia, że pokrycie dachu wygląda po prostu jak tradycyjna dachówka ceramiczna. Cieszy się ogromną popularnością, co skutkuje coraz częstszym wykorzystaniem na dachach nowo budowanych domów jak i stosowana podczas renowacji starych dachów.
Główne zalety i wady
Blachodachówka wyglądem przypomina zwykłą tradycyjną dachówkę. Nawiązując do tego porównania, nasuwa się główna zaleta: jest tańsza i znacznie lżejsza od dachówki ceramicznej. Natomiast główna wada blachodachówki: mniej trwała i gorzej tłumi hałas od swojej starej wersji. Na korzyść blachodachówki wpływa również jej odporność na warunki atmosferyczne. Nie odkształca się pod wpływem nadmiernego promieniowania słonecznego ani obfitych deszczów, czy silnych wiatrów. Dzięki technologii i kilku warstwowych powierzchniach lakieru na niej, nie musimy się bać o żadną korozję. Blachodachówki nadają się na każdą powierzchnię dachu – różne rodzaje i wielkości dachów. Gama kolorów również jest spora. Zatem rodzaj i kolor powinien być dobrany do usytuowania domu czy budynku, który zamierzamy remontować. Niektóre lepiej sprawdzą się w nasłonecznionym miejscu, bo ich kolory nie ulegną zmianie, a gorzej w zanieczyszczonym miejscu, gdzie powłoka musi być wysoce odporna na korozję. Zupełnie inny rodzaj wykorzystamy przy zalesionym miejscu, gdzie trzeba wybrać rodzaj odporny na zarysowania. Dużą zaletą w obecnie panujących czasach jest również to, że ogranicza ilości odpadów, czyli nie wpływa źle na środowisko.
Więcej informacji na stronie: https://pokrycia.pl