Beton towarowy – ważne aspekty

Żadna budowla nie może obejść się bez betonu, najlepiej w wysokiej jakości. Wiele osób niestety decyduje się na samodzielne kręcenie betonu, we własnej małej betoniarce, co niestety wiąże się ze sporym ryzykiem. Taka mieszanka musi mieć odpowiednie parametry, by spełnić swoje zadanie i posiadać określone właściwości. Przygotowując mieszankę betonową możemy omyłkowo źle odmierzyć proporcje, przez co beton nie będzie nadawał się do użycia. Zatem na co się zdecydować w doborze odpowiedniego materiału?

Na co zwrócić uwagę wybierając beton towarowy?

Rozwój budownictwa indywidualnego, duże oczekiwania co do szybkości wykonywania i wzrost zapotrzebowania na materiały budowlane, spowodowały tworzenie coraz większej ilości wytwórni betonu. Nie wszystkie takie wytwórnie betonu gwarantują odpowiednią jakość betonu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając i zamawiając beton towarowy?

Beton towarowy najlepiej zamówić u poleconego i renomowanego producenta, posiadającego odpowiednie kompetencje i certyfikaty. Warto więc przed wyborem betonu na budowę sprawdzić, czy wytwórnia jest certyfikowana. Taki certyfikat świadczy o tym, czy producent przestrzega procedur i dobrych praktyk związanych z produkcją wysokiej jakości betonów towarowych. Producent betonu do każdej dostawy powinien dostarczyć dowód dostawy, czyli tak zwany dokument WZ. Dokument zawiera wszelkie wymagane informacje, opisane parametry dostarczonej mieszanki betonowej oraz rodzaj użytych surowców (cementu, kruszyw, wody i domieszek chemicznych).

Zastosowanie betonu towarowego

Beton towarowy jest powszechnie stosowany w szeroko pojętym budownictwie. Szczególnie do wytwarzania elementów konstrukcyjnych obiektów takich jak:

  • domy,
  • budynki,
  • drogi.

Tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość i trwałość (np. fundamenty bloków), taki beton towarowy stanowi doskonały surowiec na wszelkiego rodzaju elementy nośne. Wykorzystywany jest również do słupów i stropów. Tym bardziej warto rozważyć zamówienie betonu towarowego w certyfikowanej wytwórni, niż wytwarzanie go samemu na budowie.

Więcej na stronie: http://wlodar.com.pl/.