Najpopularniejsze czyli najlepsze?

Chcąc rozpocząć naukę języka obcego czy podnieść swe kwalifikacje, zastanawiamy się jak to zrobić i którą metodę wybrać. Szkoły językowe prześcigają się w ofertach, od których można niemalże dostać zawrotu głowy, bo każda uważa się za najlepszą i najpopularniejszą. Stojąc przed wyborem najlepszej metody, warto na początek dowiedzieć się, czym się różnią między sobą i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Metoda gramatyczno-tłumaczeniowa

Bardzo stara metoda, która jak można się łatwo domyślić – polega na przyswajaniu wiedzy poprzez tłumaczenie poszczególnych zdań i słówek. Kładzie główny nacisk na gramatykę, nie ma tu miejsca na konwersację, dlatego metoda ta, nie jest polecana dla ludzi, którzy chcą się podszkolić w mówieniu. Jeżeli chcemy poprawić naszą gramatykę czy też nauczyć się jej od podstaw, to wtedy metoda gramatyczno-tłumaczeniowa, będzie dla nas idealna.

Metoda bezpośrednia

Jeżeli zależy nam na tym, aby nauczyć się mówić po angielsku czy też np. chcemy pokonać swój strach przed konwersacjami w tym języku, wtedy najlepiej wybrać metodę bezpośrednią. Najbardziej popularna jej forma to nauczanie metodą Callana. Na czym ona polega? Żeby to dokładniej zobrazować, może wytłumaczyć na przykładzie dziecka, które dopiero uczy się mówić. Maluch na początku osłuchuje się z językiem, zaczyna kojarzyć poszczególne zwroty i z czasem powtarzać je odpowiednio do sytuacji. Na naukę pisania i gramatyki, przychodzi czas później. Ucząc się metodą bezpośrednią, najpierw poznajemy słowa, a później uczymy się ich używać, budując zdania. Podczas takiego kursu, wypracujemy w sobie nawyk używania języka angielskiego, z niemalże taką samą łatwością, z jaką używamy języka ojczystego.

Na koniec warto dodać, że każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i na swój własny sposób przyswaja naukę. Dlatego wybierając metodę, aby podszkolić swój angielski dla dorosłych (Częstochowa)http://tarkowski.edu.pl/ nie należy sugerować się tym co modne czy popularne, trzeba się zastanowić, która nam pasuje i taką wybrać.

Tagi 

Dodaj komentarz