Blachodachówka to materiał stosowany jako pokrycie dachów. Jest łatwo dostępny na rynku i jego cena jest niska. Jakość wykonania blachodachówki jest wysoka a dodatkowym atutem produktu jest łatwość w montażu i lekkość. Przez to jest stosowana jako pokrycie dachów nowych budynków orz starszych, jako renowacja. Lekkość daje gwarancje, że stara konstrukcja nie zostanie przeciążona przez nowy materiał pokrycia dachu. Ponadto blachodachówka jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej i wymiarowej, co można dostosować do potrzeb i preferencji klienta.
Zalety blachodachówki
Blachodachówka to materiał do pokrycia dachów, stosowany w nowoczesnym budownictwie oraz jako renowacja pokrycia dachów starych budynków. Idealnie sprawdzi się jako pokrycie małych i dużych dachów. Blachodachówka jest produktem budowlanym o wielu zaletach, takich jak:
- wysoka odporność na warunki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury, intensywne opady deszczu)
- brak odkształcania się
- bogata gama kolorystyczna
- różnorodność rozmiarowa
- łatwość w montażu
- łatwość w konserwacji i czyszczeniu
- niska cena
- trwałość i wytrzymałość materiału
- pokrycie małych i dużych dachów
Blachodachówka jest chętnie wykorzystywana jako pokrycie dachów ze względu na swoje właściwości i cechy charakterystyczne. Dodatkowym punktem, który jest często brany pod uwagę przy planowaniu pokrycia dachu, jest niska cena i wysoka jakość wykonania.
Wady blachodachówki
Blachodachówka tak jak większość artykułów budowlanych ma swoje słabe strony, jednak nie pełnią znaczącej roli i nie wpływają na jakość wykonania. Do wad produktu możemy zaliczyć:
- słaba izolacyjność akustyczna
- trwałość krótsza niż klasyczna dachówka ok 20 lat
Blachodachówce mówimy TAK
Mimo kilku wad blachodachówka ma bardzo dużo zalet, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie. Minusy blachodachówki możemy wyeliminowac cieplając dach wełną mineralną, która ma właściwości termoizolacyjne ale także pochłaniające dźwięki, dlatego po zastosowaniu tej metody znacznie zmniejszymy słyszalnośc na przykład opadów deszczu. Dzięki odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji blachodachówki zapewnimy jej znacznie dłuższą żywotność.
Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.