Mężczyzno, depiluj się!

indian-627828_640W dzisiejszych czasach kobieta z owłosionymi nogami lub pachami jest czymś dziwnym, rzadko spotykanym, a dla niektórych wręcz niedopuszczalnym. Dlatego też większość przedstawicielek płci pięknej uważa, że mężczyźni również powinni usuwać zbędne owłosienie. Dotyczy to głównie pach, w przypadku których owłosienie jest tak samo niehigieniczne i mało estetyczne, niezależnie od płci.

Na szczęście w chwili obecnej coraz więcej mężczyzn przyznaje się do regularnego golenia włosów pod pachami. Twierdzą, że zabieg ten bardzo dobrze wpływa na zachowanie prawidłowej higieny, a co za tym idzie na większe powodzenie u płci przeciwnej. W wysokiej temperaturze owłosiony człowiek bardziej się poci, przez co zwiększa się namnażanie bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.
Obecnie wiele salonów kosmetycznych (np. Easy Waxing z Warszawy) oferuje zabiegi depilacyjne skierowane specjalnie do panów. Można z nich skorzystać i cieszyć się gładkimi pachami (i nie tylko) przez długi czas. Większość mężczyzn, którzy są stałymi bywalcami takich salonów, nie poprzestaje na depilacji tego jednego miejsca. Usuwają zbędne owłosienie także z klatki piersiowej, nóg, rąk, uszu, pleców, czy okolic intymnych.
I chwała im za to!

Wiadomo, że kwestia depilacji ciała jest uzależniona od upodobań konkretnego mężczyzny i jego partnerki (często to kobiety namawiają panów do usuwania owłosienia). Dla niektórych prawdziwy mężczyzna to taki typ „naturalny”, który prawie w ogóle się nie goli i dba o siebie jedynie przy użyciu mydła. Jednak przez ostatnie kilka lat moda na męskość uległa zmianie i kobiety wolą gładkich, zadbanych mężczyzn, którzy regularnie stosują różnego rodzaju kosmetyki.
W związku ze zmianą kobiecych wymagań, dotyczących wyglądu panów, bardzo popularna stała się depilacja intymna u mężczyzn. Coraz większa liczba osobników płci brzydkiej poddaje się tej czynności. Jedni robią to za namową swoich partnerek, a inni z czystej ciekawości lub ze względów higienicznych.

Jedno jest pewne, odpowiednio przeprowadzona depilacja pomaga dbać o higienę, a także poprawia estetykę ciała. W czasach kiedy mężczyźni intensywnie dbają o swój wygląd jest zabiegiem, który warto wykonać przynajmniej kilka razy w roku.

Dodaj komentarz