Kupujemy podręczniki – dlaczego warto kupować w sieci?

book-272691_640Wielkimi krokami zbliża się czas kompletowania wyprawek szkolnych dla dzieci. Bardziej zapobiegliwi rodzice już teraz kupują pojedyncze rzeczy takie jak plecaki, piórniki czy mundurek na WF, jednak nie oszukujmy się: większość z nas uda się na zakupy dopiero w sierpniu. Lwią część budżetu przeznaczonego na nowy rok szkolny pochłonie jak zwykle zakup książek. Spora liczba rodziców rokrocznie szuka sposobu na tanie podręczniki szkolne dobrej jakości – z tego względu coraz większą popularnością cieszą się księgarnie online.

W roku szkolnym 2015/2015 tylko uczniowie niektórych klas dostaną rządowe pomoce naukowe. Za podręczniki do klasy piątej czy szóstej rodzice będą musieli jeszcze zapłacić. Czy warto kupować książki w sieci? Pod wieloma względami jak najbardziej. Wszelkie obawy związane z zakupami prze internet może rozwiać wybór odpowiedniego sklepu internetowego – w przypadku podręczników lepsza od prywatnego użytkownika z portalu aukcyjnego jest księgarnia prowadzące sprzedaż w sieci, specjalizująca się w książkach szkolnych.

Sporą zaletą są konkurencyjne ceny. Fakt, że do kosztu podręcznika trzeba dodać cenę wysyłki często znika w momencie, w którym zamawiamy kilka książek lub cały komplet (w sieci zazwyczaj przy większych zakupach płaci się za przesyłkę jednorazowo). W sieci kupimy nowe książki, mamy także możliwość zaopatrzenia naszej pociechy w miarę tanie ćwiczenia (co jest już niemożliwe np. w antykwariacie). Cena, jaką zapłacimy może być zatem znacznie niższa niż zakładaliśmy.

Duży plus to oczywiście komfort i wygoda towarzyszące zakupom online. Nie musimy wychodzić z domu, wybieranie podręczników zajmie nam chwilę, a transakcji dokonamy za pomocą przelewu internetowego. Paczkę dostaniemy prosto do domu. Unikniemy więc biegania, stania w kolejkach i szukania brakujących podręczników w księgarniach.

Dodaj komentarz