Dostępne zabiegi kosmetyki zębów

boy-183306_640Piękny uśmiech jak wszyscy wiemy to nie tylko atrybut naszej urody, ale i świadectwo dobrego stanu zdrowia. Szczególnie zaś zdrowia jamy ustnej. Oprócz regularnej kontroli uzębienia, lekarze stomatolodzy oferują nam całą gamę usług dodatkowych związanych z kosmetyką zębów. Pokrótce przyjrzyjmy się najważniejszym z nich. Najpowszechniejszą troską pacjentów odwiedzających gabinety dentystyczne jest kamień nazębny. Psuje on nie tylko wygląd naszych zębów, ale nie usuwany może prowadzić do bardzo poważnego schorzenia jakim jest parodontoza. Metodą pozwalającą na jego usunięcie jest tzw. scaling ultradźwiękowy. Do tego celu używa się nowoczesnych urządzeń zwanych skalerami, które wytwarzają wibracje o wysokiej częstotliwości powodujące odpadanie kamienia od powierzchni szkliwa.

Kolejnym zabiegiem, tym razem o typowo kosmetycznym, jest nakładanie licówek. Są to cieniutkie płatki porcelanowe, które przyklejane są do przedniej powierzchni zębów. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli mamy problem z odpryskami, brzydkim kształtem zębów, drobnymi defektami szkliwa lub przebarwieniami, które szczególnie na „jedynkach” wyglądają nieestetycznie i skutecznie zniechęcają do uśmiechania się. Koszt takiego zabiegu ma waha się w bardzo szerokim przedziale cenowym od 80 do nawet ok. 3000 pln. Wszystko zależy od tego z jakiego materiału zostały one wykonane. Mogą one być ceramiczne, akrylowe, porcelanowe bądź kompozytowe. przeciwwskazaniem dla licówek jest próchnica, bruksizm, wady zgryzu oraz choroby dziąseł.

Jeszcze inną popularną metodą poprawiającą wygląd uzębienia jest wybielanie. Zabieg ten przeprowadza się obecnie kilkoma metodami. Może ono być przeprowadzane z użyciem specjalnego żelu, za pomocą lasera, bądź naświetlania. Cena wybielania waha się od 500 do ok 2000 pln. Duży popyt na zabiegi tego typu wynikają z częstego występowania przebarwień. Mogą one być wynikiem stosowania antybiotyków, zszarzenia zęba martwego, leczonego kanałowo, używek takich jak papierosy, kawa, wino itp. W lżejszych przypadkach zęby można wybielać środkami dostępnymi w aptece. Aby zdecydować się na konkretny zabieg, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą zprzychodni Częstochowa.

Dodaj komentarz