A może by tak pojechać nad morze… Wakacje w Rewalu?

sunset-86214_640Tak naprawdę każda pora roku jest dobra, aby pozwolić sobie na chwilę odpoczynku. Z własnego doświadczenia wiemy, że nad Bałtykiem bywa pięknie nie tylko latem. Warto więc wybrać się tam chociaż raz w każdej porze roku, aby docenić walory nadmorskiego klimatu oraz krajobrazu. Miejscem, które chcemy Wam szczególnie polecić jest Rewal, na stosunkowo bowiem niewielkim obszarze znajduje się tutaj całkiem sporo atrakcji. W niniejszym artykule skupimy się na rozrywkach przeznaczonych dla całej rodziny.

Platforma widokowa

Atrakcyjne miejsce na wycieczkę dla całej rodziny. Platforma powstała w 2009 roku w centrum Rewala. Rozciąga się z niej wspaniały widok na rewalskie plaże oraz morze.

Rzeźba rybaka

Jak podkreśla właściciel jednego z pensjonatów w Rewalu, rzeźba rybaka to jedno z chętniej odwiedzanych miejsc. Znajduje się niedaleko bazy rybackiej w dawnym ogródku jordańskim oraz nawiązuje do tradycjnego rzemiosła, które jeszcze do dziś cieszy się szacunkiem i popularnością, a mianowicie rybołówstwa.

Aleja zakochanych oraz aleja róż

Malowniczo położony wzdłuż plaż trakt, jest połączony z kolejnym miejscem widokowym. Dodatkową atrakcją są ławeczki – Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży. Niedaleko znajduje się również niezwykła aleja róż z 148 gatunkami tegoż kwiatu.

Wśród miejsc godnych uwagi znajdują się również: stacja radarowa Kruk, Plażowy Pałac czy Park Wieloryba.

Dla wszystkich, lubiących spokój i cieszę, to miejsce wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Liczne pensjonaty w Rewalu spełniają bowiem oczekiwania nawet bardzo wymagających turystów. Na koniec dodamy, że warto poszukać zakwaterowania blisko plaży – nic tak nie uspokaja jak szum fal i widom morza o poranku.

Dodaj komentarz