Porównanie gigantów. VRX Racing Blade SS czy Himoto ZMOTOZ3?

VRX Racing Blade SS i Himoto ZMOTOZ3 to dwa najpopularniejsze modele aut RC zaprojektowane z myślą o jeździe offroad’owej. Dziś przyjrzymy się szczegółowo każdemu z nich, porównanym specyfikacje techniczne i podpowiemy, który z tych samochodów to odpowiednia propozycja dla bardziej doświadczonego modelarza.v

VRX Racing Blade SS i Himoto ZMOTOZ3 to dwa najpopularniejsze modele aut RC zaprojektowane z myślą o jeździe offroad’owej. Dziś przyjrzymy się szczegółowo każdemu z nich, porównanym specyfikacje techniczne i podpowiemy, który z tych samochodów to odpowiednia propozycja dla bardziej doświadczonego modelarza.

Dwa pojazdy RC, dwa silniki: spalinowy i elektryczny

Porównanie obu modeli ze względu na zainstalowany silnik

  • VRX Racing Blade SS

142529178521724900

VRX Racing Blade SS to flagowy przedstawiciel modeli RC bazujący na wysokowydajnym silniku spalinowym. To dobre rozwiązanie dla nieco bardziej doświadczonych osób, które przepadają za mechaniką.

Auta RC wyposażone w jednostki spalinowe cieszą się nieco większą popularnością wśród modelarzy-profesjonalistów oraz pasjonatów biorących udział w zawodach sportowych.

Silniki spalinowe są przy tym nieco bardziej widowiskowe, ale wymagają okresowego przeglądu oraz regulacji wybranych parametrów w czasie.

  • Himoto ZMOTOZ3

142529178521716900

Z kolei Himoto ZMOTOZ3 jest równie silnym i zwrotnym modelem auta z ponadprzeciętnymi osiągami, ale brak charakterystycznego dźwięku nie będzie podobał się każdemu.

Poza tym, Himoto ZMOTOZ3 to model krótkodystansowy, tj. pozwala na zabawę przez czas ok. kilkunastu minut aż do rozładowania baterii, ale w zamian nie wymaga wysokiej sprawności technicznej od użytkownika i ponoszenia dodatkowych kosztów serwisowych.

Dla kogo VRX Racing Blade SS?

VRX Racing Blade SS jest prawdopodobnie najlepszym pojazdem RC w swojej kategorii. Auto dysponuje jednostopniowym przełożeniem, uniwersalną konstrukcją i wykazuje się bardzo wysoką odpornością na regularną eksploatację.

Model wykonany w skali 1:8 świetnie radzi sobie na każdym terenie, a ze względu na łatwą konfigurację oraz precyzyjne prowadzenie jest chętnie wybierany także przez średnio-zaawansowanych oraz doświadczonych modelarzy.

VRX Racing Blade SS osiąga zawrotną prędkość, a przy tym doskonale sprawdza się przy jeździe typu off-road, a to m.in. ze względu na zastosowanie profesjonalnych, aluminiowych amortyzatorów oraz szerokiego rozstawu kół.

Może jednak Himoto ZMOTOZ3?

Himoto ZMOTOZ3 to pozycja skierowana szczególnie dla nieco mniej doświadczonych modelarzy, którzy chcą spróbować swoich sił w pierwszych trasach off-road, ale też nie dysponują odpowiednim bagażem doświadczenia z silnikami spalinowymi.

Auto wyposażono w radio w standardzie 2,4 GHz oraz moduł EPA, który ułatwia precyzyjne sterowanie pojazdem na otwartych terenach.

Model łączy w sobie sprawdzone doświadczenia producenckie i dysponuje satysfakcjonującą mocą do pokonywania trudnych tras, a przy tym bardzo dobrze trzyma się każdej nawierzchni.

Przy opracowaniu artykułu pomogli nam specjaliści ze sklepu http://www.gimmik.pl/SAMOCHODY_RC,z,18.html

Dodaj komentarz