Nowe słuchawki Musical Fidelity – EB-33 i MF-100 – już w salonach Top Hi-Fi & Video Design

EB-33_04Musical Fidelity rozszerza swoją ofertę słuchawek. Po rewolucyjnych EB-50, brytyjski producent wprowadza kolejny douszny model, EB-33, a także pierwsze autorskie słuchawki nauszne – MF-100. Obie najnowsze konstrukcje od początku kwietnia br. dostępne są w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Założyciel firmy Musical Fidelity, Antony Michaelson, od samego początku dążył do tego, aby dostarczyć nabywcom urządzenia audio, które będą zapewniały najwyższej jakości dźwięk, pozostając przy tym przystępnymi cenowo. Najnowsze słuchawki, MF-100 i EB-33, nawiązują do dziedzictwa Musical Fidelity i zapewniają naturalne brzmienie, pozostając przy tym bardzo atrakcyjną cenowo propozycją.

Słuchawki MF-100 to konstrukcja zamknięta, w której za wysoką jakość dźwięku odpowiadają opracowane od podstaw 41-mm przetworniki dynamiczne z neodymowymi magnesami. Głośniki od uszu słuchacza oddziela specjalnie opracowany, w pełni transparentny dla dźwięku materiał. Wokół niego umieszczono ergonomicznie zaprojektowane nauszniki, które tworzą uszczelnienie pozwalające uzyskać głęboki, mocny i czysty bas. Kołnierz uszczelniający pełni także rolę skutecznej izolacji przed hałasem. Nauszniki wykonane zostały ze skóry, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania MF-100. Ponadto do każdego egzemplarza producent dołącza także komplet nauszników wykonanych z Alcantary. W codziennym użytkowaniu wygodę współpracy z telefonami i odtwarzaczami przenośnymi zwiększa przewód o długości 1,3 m, na którym umieszczono mikrofon z pilotem zdalnego sterowania służącym do aktywowania/kończenia połączeń i obsługi odtwarzania muzyki. Słuchawki Musical Fidelity MF-100 kosztują 499 zł.

Drugą z nowości są słuchawki douszne EB-33, które podobnie jak MF-100, zapewniają naturalne brzmienie, a przy tym są komfortowe i wytrzymałe. Opracowane od podstaw przetworniki z neodymowymi magnesami zapewniają szerokie pasmo przenoszenia i wyróżniają się płaską charakterystyką oraz niskimi zniekształceniami. EB-33 zapewniają przy tym wysoką czułość, a materiał muzyczny prezentowany jest z niemal rzeczywistą neutralnością. Słuchawki wyróżniają się ergonomicznym projektem, dzięki czemu z łatwością integrują się z kanałem dousznym. Ponieważ podstawą poprawnego działania słuchawek dousznych jest dopasowanie właściwości akustycznych słuchawek do uszu, EB-33 dostarczane są z zestawem 9 różnych końcówek, co każdemu użytkownikowi pozwala znaleźć optymalną końcówkę. Słuchawki wykonane są z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w przewód o długości 1,2 m z wbudowanym pilotem z funkcją startu i pauzy odtwarzania muzyki. Musical Fidelity EB-33 kosztują 369 zł.

Dane techniczne

MF-100
Impedancja 64 Ω +/-15%
Czułość 98 dB +/-3 dB
Maksymalna moc wejściowa 25 mW
Moc znamionowa 10 mW
Pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz
Długość przewodu 1,3 m +/-5%
Przetworniki 41 mm, dynamiczne
Wtyk 3,5 mm 4P

Mikrofon
Rodzaj 4 mm, dynamiczny
Impedancja 2,2 kΩ
Czułość -40 +/-3 dB
Pasmo przenoszenia 50 Hz-2 kHz

EB-33
Impedancja 16 Ω +/-15%
Czułość 105 dB +/-3 dB
Moc znamionowa 10 mW
Pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz
Długość przewodu 1,2 m +/-5%
Przetworniki 13,5 mm, dynamiczne
Wtyk 3,5 mm 4P

Mikrofon
Rodzaj 4 mm, dynamiczny
Impedancja 2,2 kΩ
Czułość -40 +/-3 dB

Dodaj komentarz