Nordost QK1 – nowy pasywny kondycjoner otwierający serię QR

QK1Nordost prezentuje najnowszy pasywny kondycjoner. Zadaniem QK1 jest „uporządkowanie” prądu przemiennego, płynącego do systemu audio-wideo, a tym samym udoskonalenie jakości dźwięku i obrazu. QK1 wyposażono w technologie Load Resonating Coil i Micro Mono-Filament oraz obudowę wykonaną z włókna węglowego

Oferta firmy Nordost poszerzyła się o kolejne urządzenie. Pasywny kondycjoner QK1 to konstrukcja otwierająca serię QRT, obecną na rynku już od ponad dekady, a jednocześnie podstawowy model opracowany z myślą o poprawie jakości dźwięku i obrazu. QK1 wykorzystuje m.in. technologię LRC (Load Resonating Coil), której zadaniem jest tworzenie pasywnego pola elektrycznego, znacząco poprawiającego działanie prądu przemiennego.

QK1 działa podobnie jak dostępny już model QV2 i minimalizuje niedoskonałości dźwięku oraz obrazu, wynikające z ograniczeń jakościowych prądu zasilającego. Jednak w przeciwieństwie do QV2, nowy model robi to wykorzystując technologię LRC, cewkę oddającą energię pod wpływem obciążenia, wspomaganą przez – Micro Mono-Filament (MMF). Użycie MMF, autorskiego rozwiązania Nordosta, zapobiega powstawaniom opóźnień i zakłóceń przekazywanego sygnału, tworząc warunki praktycznie bezzakłóceniowej transmisji sygnału. Dzięki temu poprawie ulega jakość wysokich tonów, dynamika brzmienia oraz głębia i ostrość obrazu.

Najnowszy pasywny kondycjoner Nordosta wyposażony jest w dostrojoną mechanicznie obudowę z włókna węglowego, zakończoną pozłacanymi wtykami. Model QK1 można stosować w przypadku sieci o napięciu od 110 V do 240 V.

QK1 jest już w sprzedaży i można nabyć go w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowa cena detaliczna kondycjonera wynosi 1049 zł.

Dodaj komentarz