Dzieci, dongle Measy i Google

measy_u4cW dzisiejszych czasach smartfony, tablety i konsole nie są niczym niezwykłym nawet dla kilkuletnich użytkowników. Przystawki Smart TV firmy Measy zamieniają telewizory w multimedialne centra rozrywki, służące do nauki i zabawy, dając dostęp do bazy aplikacji Google.

Przystawka do telewizora (dongle) Measy U4A wyposażona jest w system operacyjny Android KitKat 4.4.2 z dostępem do sklepu Google Play. Wszystkie oferowane tam gry i programy mogą być wyświetlone również na dużym ekranie. Stwarza to nowe możliwości oglądania bajek w serwisach VOD oraz korzystania z ulubionych aplikacji.

Sklep Google Play ma w swojej ofercie programy, gry i zabawy edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych. Dzięki aplikacji Polskie Bajki dziecko może obejrzeć wieczorynkę o dowolnej porze. Pod okiem rodzica ma też dostęp do treści zamieszczonych na portalu YouTube i w serwisach VOD, takich jak np. ipla. Maluch może również poznawać świat dzięki Baby’s First Moo, aplikacji, z której dowie się o zwyczajach zwierząt, miejscach w których żyją i odgłosach jakie wydają.

Dla nieco starszych dzieci, można znaleźć programy Zabawy dla maluchów i Kids Puzzle: Vehicles, gdzie zadaniem gracza jest uzupełnienie brakujących elementów otoczenia. Są wśród nich narzędzia, samochody i budynki. Pociechy mogą również rozwijać umiejętności muzyczne. Wystarczy zainstalować program Ksylofon, który przekształci telewizor w cymbałki. W ofercie Google Play znajdują się również kolorowanki, interaktywne bajki, dostosowane do wieku kursy języków obcych i programy do nauki liczenia. Co ważne, większość aplikacji jest darmowa.

Dodaj komentarz