Karta flotowa – ułatwienie czy niepotrzebny gadżet?

Karta flotowa, zwana także kartą paliwową, to ciekawe rozwiązanie dedykowane właścicielom firm. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się skorzystać z firmowej karty paliwowej. Dlaczego tak się dzieje? Czy karty flotowe to naprawdę coś, co realnie się opłaca? 

Firmowa karta paliwowa – co to jest i czy się opłaca? 

Aby uzyskać kartę paliwową, konieczne jest posiadanie numeru REGON. Jest to więc rozwiązanie dostępne wyłącznie dla właścicieli firm. 

Firmowa karta paliwowa działa podobnie do płatniczej karty kredytowej, jednak jej użycie jest dużo bezpieczniejsze i niesie ze sobą wiele korzyści – zarówno dla właścicieli floty, jak i samych kierowców. 

Kartą paliwową w prosty, szybki i bezpieczny sposób bezgotówkowo zapłacimy za paliwo i inne produkty oraz usługi oferowane przez stacje benzynowe, a które są niezbędne dla pracy kierowcy. Co więcej, właściciele floty, poprzez dostęp do intuicyjnej platformy online, mają pełną kontrolę nad wydatkami floty oraz zużyciem paliwa. Mogą ustalać limity i dezaktywować kartę w każdym momencie. 

Jedną z największych zalet firmowej karty paliwowej jest jedna zbiorcza faktura za paliwo dla wszystkich samochodów we flocie. Zakładając, że firma posiada 100 samochodów, które muszą tankować co najmniej 3 razy w miesiącu, to liczba faktur za samo paliwo wynosiłaby przynajmniej… 300. Dzięki firmowej karcie paliwowej problem nadmiernej ilości papierów przestaje istnieć. 

Karta paliwowa – czy się opłaca? 

Korzystanie z karty paliwowej nie tylko oszczędza czasu i nerwów, ale także pozwala na oszczędność pieniędzy.Większość kart paliwowych daje korzystne bonusy na paliwo. I tak, dla przykładu, sieć stacji BP Polska oferuje swoim klientom, którzy korzystają z kart paliwowych, 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa premium oraz 5 groszy na każdym litrze zwykłego paliwa. Ponadto użytkownicy kart BP Komfort Prepaid, BP Plus czy BP + Aral mogą skorzystać z 5% zniżki na inne produkty i usługi oferowane przez stacje BP, np. płyny do spryskiwaczy czy myjnię. 

Firmowa karta paliwowa pozwala także na opłacenie przejazdów płatnymi autostradami oraz płatnych parkingów. Wszystkie wydatki związane z flotą w jednym miejscu – czy może być prościej? 

Karty paliwowe przedpłacone – alternatywa dla małych firm

Jeżeli jesteś właścicielem niewielkiej firmy, która dysponuje flotą do 5 samochodów lub vanów, a Twoje wydatki paliwowe nie przekraczają 14 000 zł miesięcznie, możesz skorzystać z rozwiązania dedykowanego takim przedsiębiorstwom. Jest to karta paliwowa BP Komfort Prepaid. 

Założenie karty paliwowej przedpłaconej jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek online i dokonać przedpłaty. Nie jest konieczne podpisywanie żadnej umowy czy dostarczenie dokumentów potwierdzających płynność finansową. Karta BP Komfort Prepaid umożliwia korzystanie ze wszystkich rabatów, otrzymywanie jednej zbiorczej faktury oraz kontrolowanie wydatków floty w taki sam sposób, jaki ma miejsce w przypadku kart postpaid.