Bezprzewodowy przenośny system głośnikowy Yamaha NX-P100

CDE540DFCA66477A8D66877F1BE29220_12073Yamaha prezentuje najnowszy bezprzewodowy przenośny system głośnikowy, urzeczywistniający koncepcję „wszystko w jednym”. NX-P100 może pochwalić się kompatybilnością z technologiami Bluetooth aptX i NFC, umożliwia ładowanie baterii smartfonu, wyróżnia się odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, a przy tym, m.in. dzięki układowi SR Bass, zapewnia wysokiej jakości dźwięk

Opracowując model NX-P100 projektanci Yamahy stworzyli urządzenie, dzięki któremu każdy meloman może zabrać muzykę ze sobą i cieszyć się nią nie tylko w domowym zaciszu, lecz także w plenerze, nawet przy niesprzyjającej aurze. W konstrukcji nowego przenośnego systemu głośnikowego projektanci wykorzystali silikonowe osłony, które zostały naciągnięte na metalową ramę i pokrywają panele boczne oraz górny i dolny. Dzięki temu całość jest wystarczająco szczelna, a najnowsza Yamaha spełnia wymagania normy IPX-4 i jest odporna na zachlapania. NX-P100 wyróżnia się przy tym łatwością obsługi i elastycznością współpracy z różnego rodzaju odtwarzaczami muzyki. Dzięki zastosowanej technologii Bluetooth aptX do systemu głośnikowego można podłączyć smartfon, tablet, komputer PC lub inne urządzenie kompatybilne z tą technologią i cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. Jeszcze łatwiej wygląda to w przypadku urządzeń kompatybilnych z technologią NFC – wystarczy przyłożyć je do NX-P100, a oba modele zsynchronizują się automatycznie.

zdjęcia ślubne Częstochowa

Mimo niewielkich rozmiarów, dzięki doświadczeniu Yamahy w projektowaniu instrumentów muzycznych i urządzeń audio NX-P100 zapewnia wysoką jakością brzmienia. To zasługa zastosowania m.in. systemu SR Bass z „wibrującą” membraną, w którym specjalna, pomocnicza przesłona wprawiana jest w ruch przez główną membranę, co wydatnie poprawia wybrzmiewanie niskich tonów. Dodatkowo inżynierowie Yamahy zaimplementowali autorską technologię, która dzięki precyzyjnej obróbce sygnału tworzy efekt rozszerzonego stereo przejawiającego się przestrzennym polem dźwięku. To wszystko w połączeniu z funkcją Music Enhancer zapewnia wysoką jakość brzmienia każdemu materiałowi muzycznemu, wliczając w to pliki MP3 i inne skompresowane formaty, a także muzykę przesyłaną bezprzewodowo poprzez Bluetooth.

Wewnętrzny akumulator zapewnia NX-P100 energię także wtedy, gdy nie ma dostępu do sieci 220 V i pracę nawet przez osiem godzin. Ponadto korzystając ze złącza USB typ A można doładowywać baterię smartfonu, a dzięki dołączonemu mikrofonowi kompatybilnemu z HD-Voice prowadzić rozmowy telefoniczne bez konieczności trzymania telefonu w dłoni, ciesząc się przy tym czystym dźwiękiem. W urządzeniach z systemem iOS wyposażonych w inteligentnego osobistego asystenta oprogramowania Siri, tę funkcję można aktywować z poziomu NX-P100 poprzez jedno naciśnięcie przycisku.

Przenośny system głośnikowy NX-P100 niebawem pojawi się w sprzedaży i będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i jasnozielonej. Niezależnie od wybranego wariantu poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 899 zł.

Dane techniczne:
Bluetooth – wersja/profil: Ver. 2.1 + EDR/A2DP, HFP, HSP
Bluetooth – kodeki audio: SBC, AAC, aptX
Bluetooth – maksymalny zasięg komunikacji: 10 m (bez zakłóceń)
NFC: tak (kompatybilny z systemem Android wersja 4.1 lub wyższa)
Gniazdo wejściowe: USB mikro B, 3,5 mm stereo mini jack
Wyjście USB: mikro A (do ładowania smartfonu)
Przetworniki: 2 x 4-cm pełnozakresowe (z Twin SR-Bass)
Głośnik: tak (kompatybilny z HD Voice)
Zasilanie: prąd zmienny lub wbudowana bateria (czas pracy: 8 godzin)
Dołączone akcesoria: zasilacz AC, kabel USB, 3,5 mm stereo mini jack
Wymiary: 172 x 60 x 54 mm
Waga: 500 g
Kolory: biały, czarny, jasnozielony

Dodaj komentarz