Jak prawidłowo pomadować włosy?

Jeszcze kilka lat temu najlepszym kosmetykiem do włosów żel, a obecnie coraz popularniejsza stają się pomady do włosów. Na szczęście minęły już czasy, ze mężczyźni mieli mocno wyżelowane włosy, które nie wyglądały ani dobrze, ani też stylowo, a dodatkowo były twarde i sklejone. Aktualnie must have każdego stylowego Pana jest pomada do włosów.

Męska pomada do włosów – kilka przydatnych informacji

Pomady do włosów są znane już od starożytności, to może w lekko innym wydaniu. Wtedy wykonywano je z jabłek. Następnie, aby osiągnąć bardziej spektakularny efekt dodawano do nich niedźwiedzi łój. Prawdziwa rewolucja przyszła wraz z pomadami do włosów, które zawierały wazelinę, wtedy też pokochały je gwiazdy. Ówcześnie każdy szanujący się mężczyzna miał solidnie błyszczące i wystylizowane włosy. Wystarczy tylko przypomnieć sobie stare filmy i amantów np. Clarka Gable. Również pomady do włosów używały gwiazdy rock and rolla. Jednak moda na połysk powoli słabła, a wraz z nim pomady do włosów dla mężczyzn stały się passe. Na szczęście producenci kosmetyków nie spoczęli na laurach i stworzyli linię kosmetyków, która umożliwiała zarówno mocną stylizację na połysk, jak i na mat.

Pomadowy podręcznik nakładania

Pomady do włosów dla mężczyzn cieszą się coraz większym uznaniem. Jednak nadal wielu Panów sądzi, że ułożenie włosów na tym kosmetyku jest bardzo trudne, a wręcz mocno skomplikowane. A tak naprawdę nakładanie tego typu kosmetyków nie jest czasochłonne, ani też bardzo trudne. Wystarczy odrobina wprawy i efekt gotowy. Na samym początku najlepiej wybrać pomady do włosów dla mężczyzn o lekkim stopniu utrwalania. Są one po prostu łatwiejsze w rozprowadzaniu, ale również wolniej twardnieją. Najlepiej wybrać te na bazie wody, dzięki którym można dłużej modelować i układać fryzurę. W razie niepowodzenia można szybko ją zmyć i powtórnie spróbować stylizacji. Gdy osiągnie się już większą wprawę można wybrać kosmetyki zdecydowanie mocniej utrwalające na bazie wosku pszczelego. Warto pamiętać, że mniej znaczy lepiej, zatem wystarczy naprawdę niewiele pomady i już można uzyskać naprawdę świetny efekt. Oczywiście jedna z kluczowych zasad mówi, że pomadę trzeba ogrzać. Oczywiście współczesne kosmetyki są już tak udoskonalone, że nie trzeba opakowań zanurzać w gorącej wodzie, wystarczy małe ogrzanie w rękach. Zatem małą ilość rozsmarowujemy na dłoniach, następnie chwile pocieramy i przechodzimy do stylizowania fryzury. Po nałożeniu i osiągnięciu odpowiedniego efektu pozostaje już tylko przejechać włosy grzebieniem.

Chwyt pomadowy

Męska pomada do włosów wymaga zastosowania chwytu, na szczęście nie karate. Otóż występują trzy rodzaje chwytów, co po po prostu oznacza stopień utrwalania i łatwości w nakładaniu. Postępowanie zawsze jest takie samo. Zatem odrobina pomady, następnie rozgrzewa się ją w dłoniach i nakłada. Zatem co z tymi chwytami? Otóż chwyt lekki polecany jest dla niedoświadczonych osób, które dopiero się uczą. Takie kosmetyki długo twardnieją zatem ma się czas na dokładną stylizację. Oczywiście w tym przypadku efekt nie będzie ekstrawagancki, gdyż pomada o lekkim chwycie nadaje bardzo naturalny efekt. Jeżeli zależy nam na mocniejszym, zdecydowanie lepiej wybrać średni chwyt, czyli wtedy można bardziej zaszaleć z fryzurą i osiągnąć bardziej spektakularny efekt, w tym wypadku również nie potrzeba dużej wprawy. Męska pomada do włosów o mocnym chwycie polecana jest już dla bardziej doświadczonych miłośników tego kosmetyku. Szybciej on zasycha, zatem trzeba wiedzieć jaki efekt się chce osiągnąć i bardzo szybko przejść do jego finalizacji. Oczywiście, gdy pomada za szybko zaschnie to wtedy można podgrzać ją suszarką do włosów.

Połysk czy mat – co wybrać?

Przy wyborze męskiej pomady do włosów warto zastanowić się, jaki efekt chce się uzyskać. Na co dzień lepszym wyborem może być pomada matowa. Z kolei na imprezę, bądź gdy chce się uzyskać bardziej ekstrawagancki look najlepiej postawić na mocny połysk. Przy krótkich włosach i przedziałku z boku połysk jest jak najbardziej wskazany, ale gdy będziesz uważać, że jest zbyt intensywny, wystarczy tylko kilkukrotnie przeczesać włosy i podsuszyć suszarką. Natomiast mat zawsze się sprawdza.

Męska pomada do włosów to kosmetyk, który nie tylko stylizuje, ale również wzmacnia włosy. Przy tym nakładanie wbrew pozorom nie jest trudne, wystarczy trochę precyzji i niesamowity efekt jest gotowy.

Dodaj komentarz