Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego to dolegliwość, na którą cierpi większość kobiet i dziewcząt. Niestety, jeżeli już raz na nią zachorujemy, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia schorzenia w przyszłości. Jak się przed nim bronić i jak leczyć go domowymi i naturalnymi sposobami?

Rumianek, szałwia i witamina C

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza to świetne rozwiązanie szczególnie dla kobiet w ciąży, które zwykle nie mogą przyjmować furaginy. Świetnie wspomagają też farmakoterapię i łagodzą ból oraz świąd towarzyszący zapaleniu pęcherza. Na początek warto wiedzieć, że bakterie powodujące zapalenie bardzo nie lubią kwaśnego środowiska. Spożywanie dużej ilości wody z cytryną zakwasi mocz uniemożliwiając im dalsze rozwijanie się. W czasie ataku zapalenia pęcherza należy pić bardzo dużo wody i często oddawać mocz. Ulgę przynoszą również nasiadówki na naparze z rumianku lub szałwii lub kąpiele ziołowe. Zaleca się spożywanie także dużej ilości żurawiny – w postaci soków oraz suszonych i świeżych owoców. Aby uniknąć ponownego występowania choroby w przyszłości należy codziennie spożywać 2 litry wody oraz wzbogacić swoją dietę o: marchew, brokuły, ziemniaki ze skórkami, kalafior, seler i zieloną pietruszkę. Może pomóc również spożywanie mirskich wodorostów, kaszy jęczmiennej i jaglanej, jeżyn, jagód, borówek amerykańskich i arbuzów. Nie należy także zapominać o odpowiedniej higienie okolic intymnych i unikaniu kontaktu z bakteriami nieznanego pochodzenia (szczególnie w czasie korzystania z publicznych toalet).

Cudowność hirudoterapii

Już starożytni Egipcjanie znali wspaniałość hirudoterapii, czyli leczenia pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/. I choć do niedawna uważana ona była za rozwiązania medycyny alternatywnej, ostatnimi czasy powraca do łask i uznana została za oficjalny i skuteczny sposób leczenia wielu schorzeń. Coraz częściej jest polecana przez lekarzy w terapii i profilaktyce wielu chorób. Pijawka lekarska w swojej ślinie posiada wiele składników, które mają szeroki, dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Udowodniono ich skuteczność w leczeniu, ale przede wszystkim profilaktyce zapalenia pęcherza oraz wielu innych chorób urologicznych, np.: gruczolaka prostaty, niewydolności nerkowej czy nadciśnienia nerkopochodnego. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz