Najlepsze wypełnienie poduszek do spania

Od jakości i wypełnienia poduszki do spania zależy to, czy będziemy dobrze i zdrowo sypiać. A ponieważ sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia, powinniśmy zadbać o stan poduszek i przykładać wagę do jakości, w jakiej je kupujemy. Dziś dowiesz się, jakie jest najodpowiedniejsze wypełnienie poduszek dla zachowania higieny snu.

Naturalne wypełnienia poduszek

To chyba oczywiste, że naturalny skład wnętrza poduszki jest najlepszy, ale i o wiele droższy o poliestrowego. Dlatego poniżej znajdziesz najpopularniejsze wkłady wykonane z naturalnych surowców wraz z krótką charakterystyką.

  • Wkład z pierza — to mieszanka piór, potocznie zwana właśnie pierzem. Tego typu wypełnienie jest w 100% naturalne, dobrze chłonie wilgoć, ale i sporo kosztuje. Poza tym, poduszki z pierza warto często wietrzyć, ponieważ gdy tego zaniechamy, może wydobywać się z nich specyficzna woń.

  • Wkład z puchu — puchowe wypełnienie zrobione jest z piór piskląt. Dzięki domu poduszki są wyjątkowo miękkie, lekkie i przyjemne w dotyku.

  • Wkład z wełny — najlepsze poduszki – ponieważ kilku sezonowe – to te, których wypełnieniem jest wełna z merynosa, wielbłąda lub z kaszmiru.

Jak dbać o poduszki?

Nawet najdroższe i najlepsze poduszki na nic się zdadzą, kiedy nie będziemy o nie odpowiednio dbać. Dlatego po zakupie, należy stosować się do zaleceń producenta, dotyczących prania i odświeżania poduszek. To sprawi, że na długo zachowają świeżość i swój pierwotny kształt.

Regularne pranie i wietrzenie podgłówków z naturalnych tkanin jest nieodzowne. Pierze, puch lub wełna chłoną wilgoć. Jeśli nie zadbamy o to, by regularnie schły, mogą stracić swoje właściwości, kształt, a nawet wypełnić się pleśnią i niemiłym zapachem.

Jak spać, by nareszcie się wyspać?

Poduszki do spania, wygodny materac i kołdra to zdecydowanie za mało. Ogromną rolę w komforcie snu gra pozycja jaką przyjmujemy oraz nasze nawyki związane z wieczorną rutyną. Warto stosować się do zaleceń i unikać jedzenia tuż przed snem, spania na brzuchu lub kładzenia głowy na wysokich poduszkach.

Latem lepiej zrezygnować z kołdry, pod którą najczęściej jest nam za gorąco i przykrywać się prześcieradłem (np. powleczonym w delikatną poszwę) lub cienkim kocem z wełny. Wełna chłonie wilgoć, więc będzie idealna na gorące noce w czasie upalnego lata. Nie sposób zapomnieć o regularnym wietrzeniu pościeli i materaca. Nie zaszkodzi wystawiać go na zewnątrz, gdy jest pełne słońce lub ostry mróz. Takie zabiegi sprawią, że na dłużej zachowa świeżość.

Wszystko, co potrzebne do sypialni, kupisz tutaj: https://expertsnu.pl/. Ponadto sprawdzisz, jakie materace warto kupić i jakie kołdry są najwygodniejsze, gdy chcemy spać spokojnie, komfortowo i przede wszystkim zdrowo.