Jak często zmieniać pościel?

W dobie coraz większego zainteresowania zdrowiem i higieną snu, wiele osób zastanawia się czy nawyki związane z częstotliwością zmiany pościeli również mają wpływ na jakość wypoczynku. To dobrze. Okazuje się bowiem, że to, kiedy zmieniamy poszwy ma wpływ na nasz sen i zdrowie. W tym artykule dowiesz się więc, ile razy w miesiącu należy wziąć pościel pod lupę.

Zmiana pościeli – czas ma znaczenie

Przyjęło się, że poszwy zmieniamy raz w miesiącu. Częściej wietrzymy kołdry i poduszki, jednak to wciąż za mało, by zachować higienę snu. Okazuje się, iż warto powlekać nową pościel co najmniej raz w tygodniu. Tak samo jak częściej zmieniamy piżamy lub ręczniki. W czasie snu nasze gruczoły łojowe pracują podobnie jak w dzień, dlatego świeża pościel to klucz do zdrowego dnu i organizmu. W końcu chcemy, by nasz wypoczynek był dobrej jakości i byśmy rano mogli obudzić się pełni energii.

Poduszka i kołdra pod lupą

Nie bez znaczenia dla jakości i higieny naszego snu jest kołdra oraz poduszki do spania. To, z jakiego materiału zostały wykonane ma wpływ na efektywność snu. Jeśli jest to poliester, a wypełnienie to syntetyczny puch, nasz sen na pewno nie będzie zdrowy. Tego typu tkaniny sprawiają, że nasz organizm bardziej się poci i grzeje, co skutkuje tym, że wybudzamy się w nocy i skracamy najważniejsze fazy snu.

Higieniczna sypialnia, czyli jaka?

Wiemy już, jak często zmieniać pościel i jakie poduszki oraz kołdry są najlepsze dla efektywnego i zdrowego dnu. Jednak to nie wszystko. Na zdrowy sen ma wpływ całe otoczenie, w którym wypoczywamy. Oznacza to, że ogromną wagę należy przyłożyć do rodzaju materaca i łóżka oraz elementów znajdujących się w sypialni. Pozbądźmy się z niej siedlisk roztoczy i alergenów, czyli wszelkiego rodzaju dywanów i zasłon, w którym tego typu drobnoustroje czują się jak ryby w wodzie.

Naturalne i wysokiej jakości pościele oraz elementy wystroju sypialni, możesz kupić w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/. Znajdziesz tam również profesjonalne materace i łóżka, dzięki którym stworzysz sypialnię marzeń.