Kawa w saszetkach – szybka i pyszna

Pyszna, aromatyczna i pobudzająca kawa gotowa w kilka chwil? To możliwe! Dziś zdradzimy Ci, dlaczego warto wybrać małą czarną w saszetkach i jak szybko ją przygotować. Dzięki niej nareszcie będziesz mógł delektować się pysznym espresso o poranku, bez poczucia straty czasu.

Kawa w saszetkach i jej fenomen

Kawa w saszetkach zyskuje na popularności co najmniej z 2 powodów. Po pierwsze, jej przygotowanie zajmuje naprawdę niewiele czasu. Po drugie, po przyrządzaniu małej czarnej w ekspresie ciśnieniowym, nie musimy go myć. Dlaczego? Kawa jest zmielona i zamknięta w malutkich torebkach, przypominających te od herbaty. Woreczek z małą czarną umieszczamy w kolbie i przykręcamy do ekspresu. Następnie podstawiamy kubek lub filiżankę, sprawdzamy poziom wody w sprzęcie i uruchamiamy parzenie kawy. Gotowe.

Czy ekspres jest konieczny?

Posiadając ekspres ciśnieniowy, wystarczy sprawdzić w instrukcji, czy możemy zaparzyć w nim kawę w saszetkach. Większość sprzętów posiada taką funkcję. Jeśli nasz nie oferuje takiej możliwości, jest na to prosty sposób. Musimy dokupić jedynie specjalny adapter i gotowe.

Kawa w saszetkach – czy jest zdrowa?

Wiele osób zastanawia się, czy kawa w saszetkach ma takie same właściwości, jak parzona normalnie lub przyrządzana w wielofunkcyjnym ekspresie ciśnieniowym. Oczywiście. W końcu to normalna mała czarna, jedynie zamknięta w saszetce i gotowa do przygotowania, bez potrzeby wcześniejszego mielenia i odmierzania porcji. Ostatecznie zdrowotność kawy zależy od tego, ile filiżanek dziennie wypijemy i jak mocne espresso przygotujemy. Co za dużo to nie zdrowo, dlatego nie przekraczajmy zalecanej przez lekarzy liczby wypijanych kaw – 4-5 filiżanek w zupełności wystarczy.

Kawa senseo, czyli smakowe rozmaitości

Miłośnicy kaw smakowych mogą poznać nowe aromatyczne kawy, dzięki temu, że wybiorą te w saszetkach. Mała czarna o smaku wanilii, karmelu, orzecha lub czekolady to tylko kilka z kilkunastu wariantów, jakie oferuje kawa senseo. Możesz więc zrezygnować z klasycznego espresso lub amerikano, na rzecz odkrywania nowości i wybierania idealnego smaku małej czarnej w zaciszu swojego mieszkania.