Jak wygląda kurs hirudoterapii?

Hirudoterapia jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Ci, którzy nie wierzą już w metody medycyny współczesnej, sięgają po niekonwencjonalne sposoby leczenia. Jeśli jesteś fizjoterapeutą lub lekarzem i chciałbyś poszerzyć zakres swojej działalności, warto wybrać się na kurs hirudoterapii. Jak wygląda szkolenie i ile trzeba za nie zapłacić?

Ile trwa kurs i jaka jest jego cena?

Zwykle kurs trwa około czterech dni. To czas na przyswojenie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również na szlifowanie umiejętności praktycznych. Po całym szkoleniu kursanci będą musieli podejść do egzaminu. Po jego zdaniu otrzymają certyfikat. Dodatkowo uczestnicy szkolenia będą mogli odbyć bezpłatne praktyki w gabinecie hirudoterapii.

Cena takiego kursu to 2000 zł. Kursanci mają zapewnione wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz 10 pijawek do ćwiczeń. Istnieje również możliwość kupienia zestawu opatrunków. Kursy prowadzone są przez doświadczonych hirudoterapeutów oraz lekarzy medycyny lub pielęgniarek.

Jak wygląda program szkolenia?

Uczestnicy szkolenia poznają historię oraz biologię pijawek. Dowiedzą się, jakie związki można znaleźć w gruczołach ślinowych pijawek, jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu oraz w przypadku jakich chorób pijawki wykazują największą skuteczność. Poza tym kursanci będą mogli poznać wszystkie możliwe reakcje organizmu pacjentów na leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Nauczą się również poprawnie przystawiać pijawki oraz zakładać opatrunki. Dowiedzą się również, z jakimi innymi dziedzinami powiązana jest hirudoterapia. Ci, którzy będą chcieli załozyć swój własny gabinet, otrzymają przydatne porady na temat prowadzenia gabinetu, podstawowego wyposażenia, zezwoleń czy dofinansować.

Całość kończy się egzaminem – najpierw teoretycznym, a następnie praktycznym. Kursanci będą musieli przyjmować pacjentów umówionych na wizytę w gabinecie. Po zdaniu tych dwóch egzaminów otrzymuje się certyfikat.

Więcej informacji o kursie znajdziecie na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz