Daj się ugryźć!

Niezależnie od tego, na co chorujemy, zwykle kupujemy leki w aptece. Wszechobecne niegdyś leczenie naturalnymi sposobami wydaje się już nieco przestarzałe, dlatego rzadko zadajemy sobie trud przygotowywania specyfików, skoro wszystko, czego nam potrzeba, możemy mieć za „drobną” opłatą. Na szczęście medycyny naturalnej nie da się przechytrzyć – i całe szczęście! Mowa tu nie o metodach leczenia kojarzonych z szarlatańskimi rytuałami, ale o… pijawkach. 

O hirudoterapii słów kilka

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/), jest znana już od starożytności. Medycy stosowali wówczas pijawki do upustu krwi z organizmu pacjentów i wyganiania w ten sposób złych duchów. Aż do XIX wieku uznawano tę praktykę za znachorską. Do dziś zdecydowana większość ludzi twierdzi, że nie jest to wiarygodna metoda leczenia. Trzeba jednak przyznać, że efekty hirudoterapii są imponujące i z pewnością warto poddać się takiemu zabiegowi, nawet jeśli jego potencjalna skuteczność nie do końca nas przekonuje.

Dlaczego warto?

Utarło się wśród nas przekonanie, że pijawki wypijają tzw. złą krew. Nie jest to jednak prawda. Właściwości lecznicze tych stworzeń nie polegają bowiem wyłącznie na wypijaniu ludzkiej krwi. Pijawka lecznicza – za pomocą zawartych w ślinie związków – przekazuje człowiekowi wartościowe substancje i wpływa na przyspieszenie leczenia, które w normalnych warunkach nie przynosi rezultatów albo okazuje się niewystarczające. Dzięki tej „współpracy” można doprowadzić do usprawnienia narządów, ustąpienia pewnych zaburzeń i wyleczenia chorób. Przystawianie pijawek okazuje się też pomocne w terapii psychiatrycznej.

Jak to wygląda?

Leczenie pijawek jest alternatywnym sposobem wykorzystywanym w medycynie naturalnej, ale bezpiecznym. Jest bezbolesne i w większości przypadków nie wywołuje komplikacji. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do poddania się zabiegowi, m.in. zaburzenia krzepnięcia krwi, anemia i ciąża. Podczas wizyty zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad z pacjentem, który ma na celu odpowiednie zaplanowanie leczenia – w zależności od potrzeb można je powtarzać.

Więcej przeczytasz na: http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz