Samodoskonalenie się w języku angielskim

Przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły wyższe, a nasz język obcy kuleje? Często zastanawiamy się dlaczego nauka, którą pobieraliśmy w szkole tak niewiele nam dała. Dlaczego ciężko komunikować się nam w obcym języku? A może ze względu na nasze braki wstydzimy się rozmawiać w języku obcym? Jak przełamać bariery językowe? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Jak przełamać barierę językową?

Bariera w posługiwaniu się językiem obcym to coś, co dla wielu z nas jest rzeczą naturalną, mimo iż w piśmie radzimy sobie całkiem nieźle to gdy przychodzi do rozmowy z obcokrajowcem już nie wygląda to tak fajnie. Problem ten dotyka wiele osób, a w trakcie rozmowy zastanawiamy się nad każdym słowem, jakie mamy wypowiedzieć. Sytuacja staje się gorsza gdy nasz rozmówca posługuje się językiem obcym płynnie, wtedy tracimy rezon, nasza pewność siebie spada. Jak w takiej sytuacji sobie radzić? Fajnym rozwiązaniem jest codzienna praca nad sobą, słuchanie muzyki, czytanie książek czy oglądanie filmów, lub pomoc np. poprzez kurs języka obcego.

Kurs języka angielskiego

Mimo iż staramy się uczyć i ćwiczyć na własną rękę, czasami nie przynosi to efektów takich jak byśmy oczekiwali. Wtedy przeważnie zapisujemy się na dodatkowego kursy językowe. Nauka języka może być naprawdę pasjonująca, ważne byśmy wybrali szkołę oraz metodę nauki języka odpowiednią dla nas. Musimy się zastanowić co sprawia nam najwięcej problemów i postawić na taką metodę nauczania. Szkoła języka angielskiego w Częstochowie bazuje na metodzie Direct Method for English – pozwala Ona właśnie na przełamanie bariery w posługiwaniu się językiem obcym.

Metoda bezpośrednia – na czym bazuje?

Direct Method for English – czyli metoda bezpośrednia, stawia duży nacisk na trening w mówieniu w języku angielskim. Np. Nauczyciel zadaje pytania – uczeń odpowiada całymi zdaniami, dzięki czemu ćwiczy formy językowe, i poprawia tym samym wymowę. W metodzie bezpośredniej najważniejszy jest uczeń, dzięki czemu metoda ta przynosi naprawdę spore efekty nauczania.