Jaki parapet wewnętrzny do łazienki będzie najlepszy?

Parapety wewnętrzne wykonuje się z różnych materiałów: drewna, kamienia czy z tworzywa sztucznego. Zwykle wybieramy je pod kątem estetyki. Jednak w przypadku łazienki warto nieco dłużej się zastanowić, który model będzie najlepszy. W końcu to pomieszczenie jest zdecydowanie bardziej wymagające od innych. Na jaki parapet wewnętrzny się zdecydować w łazience?

Parapet… bez parapetu

Dość powszechnym rozwiązaniem podczas prac remontowych w łazience jest całkowite rezygnowanie z zamontowania parapetu wewnętrznego. Zamiast tego można po prostu wykończyć wnękę okienną płytkami, najlepiej tymi samymi, których użyliśmy na ścianach (albo innych, ale dobranych kolorystycznie). To z całą pewnością tani i szybki sposób na zabudowanie tej części, mamy też pewność, że wszystko będzie pasowało do wystroju. 

Parapety wewnętrzne z drewna

Jeśli jednak planujemy inny sposób na zabezpieczenie okna w łazience, to możemy po prostu wpisać w wyszukiwarkę „parapety Częstochowa”. Znajdziemy tam wiele propozycji, wśród nich także wersje drewniane. 

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że parapet wewnętrzny wykonany z drewna nie nadaje się do łazienki ze względu na panującą tam wysoką wilgotność. Jeśli jednak pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane, a materiał zaimpregnowany, to nie musimy się obawiać o ewentualne uszkodzenia. Drewniany parapet w łazience w połączeniu z dodatkami z drewna sprawi, że wystrój będzie niezwykle przytulny i elegancki.

Parapety wewnętrzne z kamienia

Równie dobrym pomysłem będzie parapet wykonany z kamienia naturalnego (jak marmur czy granit) bądź sztucznego. W ich przypadku żadna wilgoć nie ma znaczenia, są na nią zupełnie odporne. Parapety kamienne łatwo również utrzymać w czystości. Na dodatek mogą prezentować się bardzo estetycznie, zwłaszcza jeśli podobne rozwiązania zastosujemy na wykończenie ścian lub podłogi.

Parapety wewnętrzne z PCV

Odporne na wodę, stosunkowo tanie, a przy tym proste w utrzymaniu. Parapety wewnętrzne z tworzywa sztucznego to propozycja dla tych, którzy poszukują czegoś nieskomplikowanego. Niestety musimy liczyć się z tym, że PCV nie prezentuje się tak dobrze jak drewno czy kamień. 

Parapety wewnętrzne i nie tylko znajdziesz na http://dwd.pl.