Moda na co dzień i od święta

Każda kobieta marzy o tym, aby wyglądać dobrze na co dzień, nie tylko od święta. Wybudzona „w środku nocy”, nie chce tracić czasu na strojenie się, sięga więc po pierwszą lepszą bluzkę i pierwsze lepsze spodnie znalezione w szafie, nakłada delikatny makijaż i wychodzi z domu. Prawda jest taka, że codzienna moda wcale nie wymaga od nas szczególnego wysiłku. Wystarczy odrobina wyczucia stylu. 

Ponadczasowy szał

Paski są uniwersalne. I kobiety, i mężczyźni kochają je bezwarunkowo. Paskowe wzory stosowane są niemal wszędzie, a jeden delikatny wzór z czasem przerodził się w istny szał. Dziś mówi się już nie tylko o skromnych prążkach czy pionowych i poziomych paseczkach. Powstaje coraz więcej skomplikowanych, ale niezmiernie stylowych wzorów, np. pasków kontrastujących ze sobą albo ułożonych w różnych kierunkach. Tkaniny w paski są dobre na wszystko. Ubóstwiamy je za to, że po prostu są!

Na co dzień i od święta – paski zawsze i wszędzie

Wydawałoby się, że nie istnieje wzór odpowiedni do wszystkiego i na każdą okazję. Nic bardziej mylnego! Bluzki i koszule w paski niezmiennie wywołują ten sam efekt: WOW. Styl marynarski nie wychodzi i raczej nigdy nie wyjdzie z mody. Uznaje się go za najpopularniejszy w okresie wiosennym i letnim, kiedy to ubrania o ciemnych, chłodnych kolorach ustępują tym lekkim i jaskrawym. Jeśli szukamy stroju nieco bardziej eleganckiego, zdecydujmy się na styl korporacyjny, który bez pasków niemalże nie istnieje.

Dla kobiet i dla mężczyzn

Paskowe wzory królują zarówno w damskiej, jak i męskiej garderobie. Serca kobiet nade wszystko skradają sukienki właśnie w paski. Te, które lubią pobawić się modą, z pewnością nie odmówią sobie eksperymentu iluzjonistycznego. Dziewczęcego wdzięku doda nam z kolei letni wzór złożony z pojedynczych pasków optycznie modelujący sylwetkę. Mężczyźni najczęściej wybierają koszule w poziome paski, gdyż wywołują złudzenie szerszych ramion i klatki piersiowej. Koszule w paski ułożone pionowo doskonale nadają się do stroju casualowego.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz