Jak dbać o psa, kiedy upały dają mu się we znaki?

Mimo że ostatnio temperatury nieco spadły, wciąż możemy spodziewać się upałów. Lato jeszcze się nie skończyło. Jak wiadomo, nasi pupile nie znoszą zbyt dobrze wysokich temperatur. Jak więc zadbać o swojego psa w tym czasie?

Czy psy mogą się przyjaźnić? Przeczytaj: http://blogtown.pl/psie-relacje/

Spacery

Wiadomo, że psy mogą być mniej chętne na wszelkie aktywności, ale nie możemy też zupełnie z nich zrezygnować. Jeśli jednak chcemy się wybrać z psem na spacer, zrezygnujmy z najgorętszych godzin w ciągu dnia. Lepiej jest pójść na dłuższą wycieczkę z samego rana oraz wieczorem, kiedy słońce już zachodzi. Jeśli wybieramy drogę betonową albo chodnik, sprawdźmy ręką, czy nie są za gorące. Jeśli tak, będą również nie do zniesienia dla psich łap. Lepiej więc wybrać drogę, gdzie jest trawa.

Nie musimy się niepokoić tym, że nasz pies po spuszczeniu ze smyczy niechętnie biega. Jeśli jest gorąco, takie zachowanie jest jak najbardziej normalne. Warto też wybrać wycieczkę nad staw czy jezioro zamiast do parku. Nawet jeśli nasz pies nie umie pływać, z pewnością z chęcią się popluska.

Jedzenie i woda

O tym, że pies powinien mieć stały dostęp do dużych ilości wody, chyba nie trzeba przypominać. Woda powinna być wymieniana kilka razy w ciągu dnia. Oczywiście musi stać w zacienionym miejscu. Pamiętajmy, że zarówno temperatura posiłku, jak i wody powinna być pokojowa. Jeśli będzie prosto z lodówki lub dorzucimy tam kostki lodu, nasz pies może złapać anginę lub przeziębienie.

Jeśli chodzi o posiłki, warto też zrezygnować z domowych, tłustych posiłków. Zamiast tego wprowadźmy więcej suchej karmy. Zbyt duża ilość pożywienia może powodować rozleniwienie u psiaków.

Sprawdź karmę bez zbóż:

oraz przeczytaj poradnik o karmach bezzbożowych:

Podróże

Jeśli zamierzamy zabrać psa na wycieczkę czy wybieramy się z nim na wakacje, zainwestujmy w miski podróżne, dzięki którym psiak będzie miał cały czas dostęp do wody. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy psa w nagrzanym samochodzie, nawet jeśli idziemy tylko do sklepu. Jeśli jednak nie możemy zabrać ze sobą psa, postawmy samochód w cieniu i uchylmy lekko okna, by pies miał dostęp do powietrza.

Jeśli nie wiecie, jak zadbać o leniwe psy w czasie gorących dni, zajrzyjcie na stronę: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/karma-dla-leniuchow-forma-lato/.

Dodaj komentarz