Gadżety, które przydadzą się każdemu kierowcy

Każdy z nas, w zależności od wykonywanego zawodu, zawsze używa jakichś gadżetów, które przydają się w codziennej pracy. Podgrzewane kubki, zmazywalne długopisy, mini golf dla szefa… A co może się przydać każdemu kierowcy? Przedstawiamy Wam kilka niezbędnych gadżetów.

Nawigacja

No cóż, tego gadżetu chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Nawigacja zawsze się przydaje, zwłaszcza zawodowym kierowcom. Jeśli musimy jechać z towarem do nowego klienta albo chcemy po drodze zjeść w jakiejś knajpie, warto mieć przy sobie urządzenie, które wskaże nam drogę.

Jeśli mamy dość standardowych nawigacji warto kupić np. taką z transparentnym wyświetlaczem. Nie zasłania nam widoku, więc możemy ją mieć na wysokości oczu, by nie odwracać co chwilę wzroku od toru jazdy.

Kamera samochodowa

Podobnie jak nawigacje, również kamery samochodowe są coraz popularniejsze wśród zawodowych kierowców. Wypadki na drodze często się zdarzają, ale często też nie potrafimy znaleźć winnego. Dobra kamera samochodowa, np. Viofo a119, z pewnością nam to ułatwi.

Stopsleep, czyli „pobudzający” pierścionek

Nie, w pierścionku nie ma dziennej dawki kofeiny, ale jest za to super nadajnik. W nim znajdują się czujniki, które odbierają impulsy skórne, odpowiadające aktywności mózgu. Jeśli nasz mózg zasypia, a my już jesteśmy zmęczeni, pierścionek wibruje i wysyła dźwięk. W ten sposób alarmuje nas, że czas na przerwę. Sprytne, prawda?

TransEconomic  – jak jeżdżą Twoi kierowcy?

Nie jest to co prawda urządzenie dla kierowców, ale przyda się właścicielom firm transportowych. W jego skład wchodzi nadajnik pokładowy OBD II oraz aplikacja do monitorowania. Dzięki niemu możemy mierzyć parametry jakości jazdy kierowców. Chcesz wiedzieć, który z Twoich kierowców najbardziej zasługuje na podwyżkę? Nic prostszego!

Coś przeciwko złodziejom

Istnieje gadżet, który po zamontowaniu na dachu wytwarza spiralę Tesli, produkującą elektryczny klosz nad naszym autem. Hmm… sądzimy, że chyba żaden złodziej nie odważyłby się podejść do czegoś takiego. Nawet jeśli spróbuje, raczej kolejny raz nie powtórzy tego wyczynu.

Dodaj komentarz