Jak przygotować mieszkanie dla kupujących?

Zanim przyszły nabywca podejmie decyzję o kupnie mieszkania, umawia się na jego oglądanie. Jak wiadomo, o kupnie danego lokum czasem decyduje pierwsze wrażenie. Oczywiście ważne są również inne kwestie, jak choćby funkcjonalnie rozmieszczone pokoje. Ale wiele osób to wzrokowcy, dlatego warto odpowiednio przygotować mieszkanie na wizytę potencjalnych kupców. Jak się za to zabrać?

Szybki remont i drobne naprawy

Wiadomo, że mieszkania z rynku wtórnego noszą ślady użytkowania. Zabrudzone i pożółkłe ściany, urwane drzwiczki w szafkach czy cieknący kurek zdarzają się bardzo często. Problem w tym, że takie rzeczy mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów. Jeśli dana osoba zobaczy, że coś jest zepsute, pomyśli, że właściciel nie za bardzo dbał o mieszkanie. A to nasuwa więcej myśli o możliwych naprawach i remontach. Dlatego zanim zaprosimy kupców do mieszkania, wykonajmy drobne naprawy. Być może warto też odświeżyć ściany. Farby dużo nie kosztują, a nowa farba na ścianie będzie prezentować się znacznie lepiej niż ta, która zdążyła się już zaplamić i zblednąć.

„Wiosenne” porządki

O tym raczej nie trzeba przypominać, choć zapewne zdarzają się takie ewenementy, które jednak zapominają. Mieszkanie przed wizytą kupców musimy dokładnie posprzątać. Przyszli lokatorzy z pewnością nie byliby zadowoleni z faktu, że kuchnia czy łazienka zarastają brudem, a na oknach leżą kupkami zdechłe muchy sprzed roku. Przypominamy, że na decyzję o zakupie często wpływ ma pierwsze wrażenie. Jeśli się nie postaramy, by było ono jak najlepsze, możemy zapomnieć o sprzedaży lokalu.

Wzrok i węch – co to ma wspólnego z kupnem?

Czasem wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia i od razu mamy jakieś skojarzenia, np. z wakacjami na wsi. Wzrok i zapach odgrywają tu bardzo duże znaczenie. Takie szczegóły jak kwiaty w wazonie czy dekoracyjne poduszki potrafią naprawdę wiele zmienić. Mogą w jednej chwili nadać mieszkaniu wrażenie przytulności, co pozytywnie wpłynie na decyzję o zakupie.

Jeśli interesuje Was sprzedaż mieszkania Lubin, zajrzyjcie na stronę: http://www.nieruchomoscilubin.com/.

Dodaj komentarz