Dewocjonalia duchowym drogowskazem

cross-828894_640

Dewocjonalia to nie tylko wspaniała pamiątka z wyjątkowego wydarzenia w życiu każdego człowieka, jakim jest zapewne pielgrzymowanie do świętego miejsca, ale także przesłanie, które z nich płynie może okazać się duchowym drogowskazem na całe nasze życie.

Dla każdego wierzącego człowieka niezwykle ważne jest, aby postępować zgodnie z Chrystusowym przesłaniem płynącym z Ewangelii. Nie jest to jednak oczywiście takie proste, często zdarzają się na naszej drodze różne niepowodzenia czy trudności, ale najważniejsze zawsze, by je przezwyciężać dzięki sile wiary. Narzędziem, które może nam w tym pomóc są dewocjonalia, przywiezione ze świętego miejsca, takie jak obrazki srebrne czy medaliki srebrne, które dzięki przedstawieniom świętych postaci np. Jezusa Chrystusa czy Maryi – Królowej Polski, a także scen biblijnych zawsze będą nam przypominać, jaka jest właściwa postawa wiary i zasady postępowania, prowadzące nas do zbawienia.

Warto kupić taką pamiątkę także dla naszych najbliższych, aby okazać im swe wsparcie i wyznaczyć duchową ścieżkę wiary. Obrazki srebrne mogą być wspaniałym pomysłem na prezent dla całej rodziny, ponieważ umieszczone w domu w widocznym miejscu służyć będą wszystkim domownikom, mogą także jednoczyć rodzinę, która będzie się przy nich gromadzić, aby wspólnie odmówić modlitwy w szczególnych intencjach. Z kolei medaliki srebrne są doskonałym prezentem o charakterze osobistym, który możemy podarować osobie nam bliskiej – rodzicowi, małżonkowi, dziecku, aby ukazać naszą pamięć o tej osobie i dać im trochę radości, płynącej z świętego sanktuarium na Jasnej Górze.

Obrazki i medaliki są wspaniałym pomysłem na upamiętnienie pielgrzymki, mogą też wspierać nas w trudnych chwilach, przypominając, że jedyna dobra droga do pokonania słabości to modlitwa i wiara.

 

Dodaj komentarz