Beton towarowy – jak wybrać dostawcę?

Rozwój budownictwa indywidualnego, wzrost zapotrzebowania na materiały budowlane oraz duże oczekiwania co do szybkości wykonania spowodowały znaczący wzrost ilości wytwórni betonu. Beton towarowy najbezpieczniej jest zamówić u renomowanego producenta. Warto upewnić się, że dany dostawca ma kilkunastoletnie doświadczenie i stałych kontrahentów. Bardzo istotne okazuje się także posiadanie odpowiednich certyfikatów, świadczących o renomie firmy.

Zamawianie betonu – na co zwrócić uwagę?

Obecnie mieszanki betonowe rzadko przygotowywane są samodzielnie na placu budowy. Najczęściej wykonawcy podejmują współpracę z daną wytwórnią betonu, która transportuje beton na miejsce budowy. Gwarantuje nam to, że przy jego produkcji zostały użyte tylko surowce atestowane. Beton produkuje się z mieszanki kruszywa drobnego i grubego, cementu, wody oraz dodatków uszlachetniających. Po stwardnieniu masy beton towarowy staje się niezwykle wytrzymały i trwały.

Beton towarowy ma szerokie zastosowanie w budownictwie, szczególnie do wytwarzania elementów konstrukcyjnych obiektów, takich jak:

  • domy,
  • drogi,
  • budynki.

Beton towarowy – szerokie zastosowanie

Beton towarowy stanowi doskonały surowiec na wszelkiego rodzaju elementy nośne. Ma swoje zastosowanie również do produkcji słupów i stropów. Dlatego tak ważne są dokładne i precyzyjne parametry betonu. Poleca się zamówienie gotowego materiału w certyfikowanej wytwórni, niż wytwarzanie go na własną rękę. 

Produkuje się go w zautomatyzowanych węzłach betoniarskich i jego składniki są precyzyjnie dozowane. Możemy w takiej sytuacji być pewni, że każdy metr sześcienny betonu towarowego będzie miał identyczne parametry. Ważnym elementem całego procesu wykonywania robót betonowych jest należyta współpraca – między producentem a wykonawcą. Uzgodnienia powinny zawierać:

  • datę, godzinę, częstotliwość i wielkość dostawy,
  • ograniczenia na placu budowy,
  • możliwość rozłożenia się i pracy pomp do betonu,
  • specjalne metody układania betonu (mechaniczne rozkładarki).

Więcej na stronie: http://wlodar.pl/.