Po co mi język angielski?

Z pewnością znacie kogoś, kto choć raz zadał właśnie takie pytanie. Skoro mieszkamy i żyjemy w Polsce, to po co właściwie uczyć się angielskiego czy jakichkolwiek innych języków obcych. Okazuje się jednak, że język angielski – chcąc, nie chcąc – przenika wszystkie sfery naszego życia. Jakie? Przeczytajcie sami!

Instrukcje obsługi

Ile razy zdarzyło Wam się kupić jakiś sprzęt, do którego była dołączona instrukcja obsługi wyłącznie w języku angielskim. Niestety takie sytuacje mają miejsce coraz częściej, ponieważ dużo produktów, które trafiają na sklepowe półki, jest sprowadzanych z zagranicy. Niezależnie od tego, czy to jest pralka, czy może lodówka, wiele tego typu urządzeń nie jesteśmy w stanie uruchomić bez przeczytania instrukcji. A jeśli wszystko napisane jest w języku angielskim, sprawa dodatkowo się komplikuje. Dlatego też warto nauczyć się języka, by móc swobodnie korzystać z wszelkich sptrzętów sprowadzanych zza granicy. 

Wyjazdy zagraniczne

Wczasy za granicą z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Wpływ na to mają zapewne ceny. Niejednokrotnie zdarza się, że wczasy w Chorwacji kosztują nas mniej niż urlop nad polskim morzem. Jeśli jednak zamierzamy wyjechać za granicę, dobrze by było znać język, którym posługują się niemal wszyscy, a więc język angielski. Dzięki znajomości angielskiego dogadamy się z kelnerem w restauracji, bez problemu zrobimy zamówienie, zakupy w sklepie czy załatwimy coś na angielskiej poczcie. Ponadto nawet jak się gdzieś zgubimy, będziemy mogli dogadać się z jakimś przechodniem, by pomógł nam wskazać prawidłową drogę.

Literatura i kultura

Nasz ulubiony autor wydaje nową książkę? Szkoda tylko, że musimy czekać, aż zostanie przetłumaczona i wydana w języku angielskim, prawda? No, niekoniecznie. Jeśli znamy język angielski, możemy bez problemu przeczytać książkę w oryginale. Dzięki angielskiemu możemy też oglądać zagraniczne produkcje, filmy czy seriale, zanim jeszcze zostaną dodane do nich napisy lub dubbing.

Jak więc widzicie, znajomość języka rzeczywiście się przydaje. A jeśli interesuje Was angielski Częstochowa, zapiszcie się na kurs tutaj: http://tarkowski.edu.pl/