Czy warto uczyć się angielskiego w dorosłym wieku?

Słowo „nauka” w przypadku zdecydowanej większości osób budzi skojarzenia z wiekiem szkolnym, kiedy to jako dzieci lub nastolatkowie poznawaliśmy wszelkie reguły w szkolnej ławce. Jednak nie bez powodu mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno. Nie istnieje bowiem żadna reguła, która nie pozwalałby chociażby na rozpoczęcie nauki języka angielskiego będąc już dorosłą osobą, która edukację szkolną ma już dawno za sobą. Co warto wiedzieć przez rozpoczęciem nauki?

Nauka języka angielskiego przez osobę dorosłą

To prawda, że nauka języka angielskiego inaczej będzie przebiegać w przypadku dziecka, a inaczej w przypadku osoby dorosłej. Nie oznacza to jednak, że rozpoczynanie kursu angielskiego przez dorosłego ma oznaczać syzyfową pracę.

Proces nauki języka obcego w przypadku dziecka do pewnego stopnia polega na tym, że nabywa ono określonych umiejętności językowych w sposób nieświadomy. Z kolei dorosły posiada pełną świadomość istniejących reguł czy konstrukcji językowych i za wszelką cenę stara się je zapamiętać. Niestety, często zdarza się, że po pewnym czasie taka osoba rezygnuje z dalszej nauki. Powodów może być wiele. Czasem to zwyczajny brak motywacji, a czasami po prostu sposób prowadzenia zajęć, który w żaden sposób nie zachęca kursanta do dalszej nauki. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu.

Metoda bezpośrednia – Direct Method for English

Direct method for English zwana także metodą bezpośrednią lub metodą Callana to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą nauczyć się języka w ciekawy sposób i jednocześnie nabyć niezbędne umiejętności, które umożliwią im zrozumienie rozmówcy jak i płynną komunikację. Jeśli szukasz takiego wartościowego kursu, po wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy „angielski dla dorosłych Częstochowa” znajdziesz kurs na miarę swoich potrzeb.

Direct Method for English jako jedyna metoda nauki języka pozwala na nabycie umiejętności konwersacyjnych podczas nauki języka. Od wielu lat sprawdza się idealnie zarówno w przypadku początkujących jak i posiadających pewne umiejętności językowe.