Nowoczesne posadzki żywiczne

Do niedawna posadzki z żywicy wielu osobom kojarzyły się jedynie z przemysłem i to tam były głównie wykorzystywane. Dziś doskonale odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach i coraz chętniej są wykorzystywane w mieszkaniach i domach rodzinnych. Szczególnie, jeśli nasze lokum chcemy urządzić w surowym, minimalistycznym stylu. Co ciekawe, takie podłoże może świetnie ozdobić każde wnętrze i jednocześnie nadać mu oryginalny charakter.

Posadzki żywiczne – co warto wiedzieć?

Posadzki wykonane z żywicy są niezwykle estetyczne i świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Najważniejsze, co je charakteryzuje to wysoki połysk, brak widocznych łączeń oraz duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne np. zarysowania. Takie podłogi to z pewnością doskonałe uzupełnienie wnętrz inspirowanych modną stylistyką i surowym charakterem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz dom może zyskać niepowtarzalny klimat i na pewno zachwyci niejedną osobę.

Takie posadzki żywiczne to niebywale trwałe i solidne nawierzchnie, które mogą być bardzo intensywnie wykorzystywane. Dodatkowo posiadają właściwości chemoodporne, czyli nie tracą swoich specyfikacji w wyniku działania szkodliwych środków chemicznych, tłuszczy i innych detergentów. Nie posiadają one widocznych łączeń, co gwarantuje wysokie walory wizualne.

Co charakteryzuje posadzkę żywiczną?

Nowoczesne posadzki żywiczne zasługują przede wszystkim na uwagę, jeśli chodzi o ich żywotność oraz radzenie sobie z różnego rodzaju obciążeniami. Nawet cienka warstwa żywicy stanowi doskonałą bazę i zabezpieczenie. Jeśli wykonana jest w odpowiednim warunkach i z dużą precyzją oraz dokładnością jest praktycznie niezniszczalna.

Podłogę wykonaną z żywicy charakteryzuje przede wszystkim:

  • idealna gładkość,
  • duża wytrzymałość i twardość,
  • wysoka szczelność,
  • odporność na działanie kwasów i innych środków,
  • unikatowy charakter – bogata dostępność kolorów i wzorów,
  • brak łączeń,
  • łatwość utrzymania w czystości,
  • możliwość zastosowania z systemem ogrzewania podłogowego.