Koszula i sweter w serek – czy tak to się nosi?

Swetry w serek stały się już klasycznym elementem męskiej garderoby. Ten model noszą zarówno młodzi mężczyźni, jak i Ci nieco starsi. Co takiego wyjątkowego posiada ten rodzaj garderoby? Z powodzeniem pasuje zarówno do klasycznych jeansów, ale także do formalnego oraz biznesowego looku. Swetry męskie idealnie dopełniają klasyczną koszulę. 

Swetry męskie – rodzaje i kroje

Taki element garderoby jak sweter sprawdza się nie tylko zimą i jesienią, ale także wiosną, a nawet latem. Wszystko zależne jest od tego, jaki materiał wybierzemy oraz czy zakładamy tylko jedną warstwę ubioru, czy więcej. Grube, wełniane swetry to domena bardzo zimnych okresów. Można założyć ja na T-shirt i w  bardzo prosty sposób ukryć po kurtką. Tymczasem lekkie, bawełniane czy lniane modele są nierzadko bardziej uniwersalne i odpowiednie do noszenia przez cały rok. Materiał ma więc ogromne znacznie, ale na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie? 

Jest to z pewnością krój. Musi być on odpowiedni do danej sylwetki. Jeżeli ma być to sweter noszony na gołe ciało, to w takim przypadku dobrze, aby był on dopasowany. Nie może być też zbyt opięty, ponieważ będzie się nieestetycznie podwijał i marszczył. Zbyt obszerny model także nie będzie dobrym rozwiązaniem – chyba, że postanowimy nosić go razem z koszulą. Najmniej formalne są natomiast swetry męskie rozpinane. 

Sweter w serek – czy wciąż jest modny?

Nie ulega wątpliwości, że panowie bardzo polubili stylizacje, w których pojawiają się swetry męskie. A że wygodne są te, które posiadają dekolt w serek, tak też w czasopismach modowych nie brakuje właśnie tego rodzaju inspiracji. Jest ich bez liku, ponieważ taki look pasuje nie tylko młodym mężczyznom, ale także dojrzałym panom i tym w podeszłym wieku. Jednym zdaniem każdemu, kto chce prezentować się elegancko, ale jednoczenie nie chcą rezygnować z wygody. 

Ubiór na każdą okazję – koszule męskie i sweter w serek

Najlepsze połączenie to bez dwóch zdań koszule męskie zestawione ze swetrem. Bez problemu założyć można także krawat, który będzie widać razem z kołnierzykiem. Ale jak dobierać poszczególne elementy garderoby, aby idealnie ze sobą współgrały? Najczęściej przyjmowana zasada mówi, że jeżeli koszula posiada wyraźny wzór, to sweter powinien być gładki. Taka stonowana stylizacja daje nam pewność, że nie popełnimy żadnego faux pas.  

Warianty są różne, ponieważ niektóre swetry męskie mają długi rękaw, który zakrywa mankiety noszonej koszuli, a są też i takie, dzięki którym możemy je wyeksponować. Wszystko zależy od tego, na jaką okazje tworzymy dany look. Jeżeli nie chcemy wyglądać zbyt elegancko, w takim przypadku sprawdzi się ekstrawagancki wzór koszuli. Jednocześnie może być to po prostu bardzo wyrazisty kolor. A materiał? Tutaj też ma on znaczenie. Bawełna ma popyt, ale dżins będzie nietypowym i niebanalnym rozwiązaniem. 

Czym uzupełnić taką stylizację?

Popularność noszenia swetra w serek z koszulą wcale nie słabnie. Ale jakie inne elementy ubioru będą pasować do tego zestawienia? W porze jesienno-zimowej doskonałym wyborem będzie długi płaszcz lub dwurzędowa, elegancka kurtka. Nie ma jednak przeszkód, aby założyć nieco luźniejszy model, czyli np. ten wykonany z ekologicznej skóry. W cieplejsze dni najczęściej wystarczy jedynie sam sweter założony na koszulę – starajmy się tylko wybierać materiały grzejące, ale jednocześnie pozwalające skórze oddychać. Zbyt duża domieszka poliestru nie jest dobra i nie sprawdza się w tym przypadku. Obuwie także pozostawia nam niezliczone możliwości. Świetnie pasują tutaj sztyblety, półbuty, mokasyny czy nawet tenisówki. Te ostatnie nadadzą całej stylizacji nieco mniej formalnego stylu. Modą można się bawić, dlatego nie zaszkodzi szukać też nieco odważniejszych zestawień. 

Paski do spodni warto wybierać w taki sposób, aby nie odciągały uwagi od spodni czy swetra. Lepiej postawić na klasykę i minimalizm. A co z zegarkiem? Pełna dowolność, ponieważ zarówno warianty na bransolecie, meshu czy skórzanym pasku także sprawdzą się w tej roli doskonale.