Choć styl hampton i wyraziste barwy dominują w trendach aranżacji wnętrz, zbliżające do natury wystroje nie ustępują im popularnością. Obok wszechobecnego drewna i tzw. „żywych ścian”, swój renesans przeżywają także saloniki myśliwskie, które przywodzą na myśl gęsty, pachnący las.
Aranżacja wnętrza – ściany, meble, dodatki
Saloniki myśliwskie zwykle pełne są trofeów i poroży, które wiesza się na ścianie. Sprawia to, że pomieszczenie wydaje się ciemne, trudno je oświetlić, ponieważ ozdoby z każdej strony rzucają cienie. Ponadto wiszące na ścianach czaszki i poroża stwarzają raczej ponury klimat, który większości niekoniecznie dobrze się kojarzy. Ale wcale nie musi tak być! Ważne jest jednak, aby takie pomieszczenie odpowiednio i dobrze oświetlić jasnym, ale ciepłym światłem. Żyrandol żyrandolem. W saloniku myśliwskim nie może zabraknąć nietuzinkowych kinkietów wykonanych z naturalnego poroża, które nie tylko doświetlą trudne miejsca, ale także nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. Salonik w stylu myśliwskim powinien posiadać jasne ściany oraz drewniane podłogi z szerokich desek i drewniane belki pod sufitem. Na tle jasnych ścian pięknie będą prezentować się trofea umieszczone na drewnianych podstawkach. Poza licznymi trofeami, pokój można udekorować przepięknymi oryginalnymi meblami wykonanymi z naturalnego poroża. W ofertach sklepów znajdziemy fikuśne stoliki, majestatyczne kanapy, krzesła oraz całą masę nietuzinkowych dodatków, np.: wieszaków na ubrania, gazetniki, stojaki na wino. W przypadku braku trofeów lub ich mniejszej ilości, ściany przepięknie ozdobią grawerunki (https://antlabo.pl/pl/c/Grawerunki/13) wykonywane na łopatach łosi. Do wyboru, do koloru. Każdy zapewne znajdzie idealny element, który uczyni wnętrze jeszcze bardziej wyjątkowym.
Poroża – czy to jest legalne?
Posiadanie poroży, trofeów czy mebli wykonanych z ów poroża to kwestie, które często budzą prawne wątpliwości. Wyjaśniamy: posiadanie poroży oraz mebli jest całkowicie legalne, o ile zostały nabyte w legalny sposób – zakup, darowizna czy znalezisko. Wyjątkiem są poroża razem z czaszką, które prawnie jest trofeum i musi zostać zarejestrowane. Jeżeli nie zamierzasz aranżować swojego wnętrza w stylu myśliwskim, a szczęśliwie uda Ci się znaleźć poroże, bardzo opłaca się je sprzedać. Skup poroża płaci całkiem dobre pieniądze za tego typu znaleziska. Niektórzy zbieracze są w stanie zarobić w sezonie nawet kilka tysięcy złotych!