Czym jest white hat SEO?

search-engine-optimization-1521126_640

Zacząć należy od tego, czym właściwie jest SEO. Termin ten oznacza bowiem skuteczną optymalizację strony www, która prowadzi do osiągnięcia wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Inaczej mówiąc – chodzi o pozycjonowanie stron. Wyróżnia się dwa rodzaje takiego pozycjonowania white hat SEO oraz black hat SEO.

White hat SEO

Wybierając strategię rozwoju formy w Internecie, warto jednak zdecydować się na metodę white hat SEO. Ten drugi sposób nie jest zgodny z zasadami etyki i wytycznymi Google i może doprowadzić nawet do usunięcia strony www z indeksu. White SEO jest zgodne z zasadami wyszukiwarek i wykorzystuje przede wszystkim content marketing oraz inbound marketing. Te dwie metody uważane są bowiem za najskuteczniejsze. Wiążą się z wartościowymi treściami i aktualizowaniem strony. Chodzi więc o to, aby starannie rozbudowywać serwis i dbać o web usability tak, aby była przyjemna dla użytkownika. Ważne jest, aby dana strona była była również interesująca dla robotów znajdujących się w wyszukiwarkach internetowych.

Zasady i metody white hat SEO

Etyczne pozycjonowanie strony całkowicie wyklucza metody spamerskie. Ukierunkowane jest całkowicie na zainteresowanie potencjalnego klienta wartościowymi treściami. White SEO cechuje się więc profesjonalizmem działania i wieloaspektowym ujęciem. Etyczne pozycjonowanie stron opiera się na wymianie linków i bannerów z serwisami o podobnej tematyce. Ponadto strony www posiadają zoptymalizowany kod. Unika się także elementów nawigacyjnych JavaScript lub Flash, a wykorzystuje się adresy tekstowe. Strona przygotowana w ten sposób może zyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie econtentmarketing.pl

Dodaj komentarz