Yamaha ponownie łączy światło i dźwięk – nowe konstrukcje z serii Relit

7FDBCDB80D27463E854D5F288CFD855C_12073Dwa urządzenia – jedna idea. Yamaha wprowadza na polski rynek dwa nowe modele z serii Relit: LSX-170 i LSX-70. Obie konstrukcje łączą światło i dźwięk i nadają pomieszczeniu, w którym się znajdują, nowoczesny i elegancki charakter. Wysoką jakość brzmienia zapewniają zaawansowane przetworniki, za efekty świetlne odpowiadają energooszczędne diody LED. Wyróżnikiem obu modeli jest kompatybilność z technologią Bluetooth aptX, mniejsza z konstrukcji przekonuje również wbudowanym akumulatorem

Yamaha nieustannie wprowadza w życie projekty, potwierdzające nowatorskie podejście firmy do dźwięku. Po opracowaniu modelu LSX-700, który zapoczątkował serię Relit, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnych urządzeń, które również będą urzeczywistniały ideę wspólnego przenikania światła i dźwięku.

Yamaha LSX-170 i Yamaha LSX-70 to dwie najnowsze konstrukcje z serii Relit, które trafiają na polski rynek. W obu przypadkach celem było perfekcyjne połączenie oświetlenia z głośnikami, uatrakcyjniające przestrzeń, w której zostaną ustawione i pozwalające odkryć elegancki sposób słuchania ulubionej muzyki. Mimo takiego samego charakteru, urządzenia opracowane zostały pod kątem różnych środowisk pracy. LSX-170 to konstrukcja przeznaczona do ustawienia na półce, model LSX-70 należy do grupy urządzeń przenośnych, a autonomię zapewnia mu wbudowany akumulator.

Model Yamaha LSX-170 można określić mianem najbardziej funkcjonalnej konstrukcji z serii Relit. Dzięki swoim stosunkowo niedużym rozmiarom z łatwością mieści się na półce, a przy tym zapewnia mocne brzmienie. Pod oryginalną, stożkową osłoną, imitującą abażur, projektanci umieścili dwa skierowane do góry przetworniki:
90-mm niskotonowy i 30-mm wysokotonowy. Osłona wykonana jest z dwóch jednakowo zakrzywionych arkuszy stali – wytrzymałego i wartościowego pod względem akustycznym materiału.

Zastosowanie metalowej siatki pozwoliło zachować półprzejrzystość, dzięki czemu nawet przy wyłączonym oświetleniu można dostrzec wewnętrzną formę. Uwagę przykuwa przede wszystkim stożkowa membrana pokryta aluminium i polerowana do momentu uzyskania lustrzanego efektu. Jej zadaniem jest dookólne rozpraszanie dźwięku i światła, a także zapewnienie LSX-170 oryginalnego wzornictwa. Ponadto membrana tworząc dwa pierścienie światła odzwierciedla rozchodzący się okrąg dźwięku. Źródłem światła jest 11 diod LED, z których sześć rozlokowanych wokół podstawy urządzenia tworzy świetlny efekt halo.

LSX-170, podobnie jak mniejsza Yamaha LSX-70, obsługuje technologię Bluetooth aptX. Dzięki temu użytkownik może z łatwością przesyłać muzykę z dowolnego urządzenia bezprzewodowego kompatybilnego z tą technologią. Co więcej, dzięki kodekowi aptX do uszu słuchaczy dociera wysokiej klasy dźwięk charakteryzujący się jakością zbliżoną do CD. Ponadto obie konstrukcje kompatybilne są z bezpłatną aplikacją DTA Controller. Po jej zainstalowaniu w smartfonie lub tablecie urządzenie przenośne staje się jednocześnie pilotem zdalnego sterowania i źródłem dźwięku dla LSX-170 bądź LSX-70. Aplikacja udostępnia również funkcję Smart Timer – wystarczy zapisać żądaną godzinę i dzień tygodnia, aby w wybranym czasie włączyć lub wyłączyć dźwięk i światło.
Druga z nowości, model LSX-70, jest najbardziej kompaktową konstrukcją z serii Relit i dzięki temu z łatwością sprawdza się w roli urządzenia przenośnego. Cylindryczna obudowa o średnicy 94 mm skrywa wbudowany akumulator o pojemności 2900 mAh, umożliwiający pracę urządzenia nawet przez osiem godzin, oraz dwa przetworniki: umieszczony w podstawie 55-mm niskotonowy i znajdujący się w górnej części wysokotonowy o średnicy 40 mm. Ten drugi współpracuje ze stożkową membraną, która podobnie jak stożkowe membrany w LSX-170 służy do dookólnego rozpraszania dźwięku i światła. Źródłem oświetlenia są cztery diody LED
z 5-stopniową regulacją jasności świecenia. Ekskluzywny charakter modelu LSX-70 podkreśla wykończenie wysokiej jakości materiałami – metalową siateczką w górnej części oraz sztuczną skórą w pobliżu podstawy.

Najnowsze modele z serii Relit już są dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu LSX-70 wynosi 1399 zł. Większą konstrukcję, LSX-170, Yamaha wyceniła na 2149 zł.

Specyfikacja techniczna

LSX-170
Wersja Bluetooth ………………………… Ver. 2.1 + EDR
Obsługiwany profil ………………………. A2DP
Kompatybilne kodeki …………………… SBC, AAC, aptX
Maks. zasięg komunikacji …………….. 10 m (bez zakłóceń)
Złącze wejściowe ………………………… 3,5 mm stereo mini jack
Przetworniki ………………………………. 90 mm pełnozakresowy x 1, 30 mm pełnozakresowy x 1
Wymiary (S x W x G) …………………… 271 x 290 x 271 mm
Waga ……………………………………….. 3,3 kg

LSX-70
Wersja Bluetooth ………………………… Ver. 2.1 + EDR
Obsługiwany profil ………………………. A2DP
Kompatybilne kodeki …………………… SBC, AAC, aptX
Maks. zasięg komunikacji …………….. 10 m (bez zakłóceń)
Złącze wejściowe ………………………… 3,5 mm stereo mini jack
Przetworniki ………………………………. 55 mm pełnozakresowy x 1, 40 mm pełnozakresowy x 1
Czas pracy na akumulatorze ……….. ok. 8 godzin (przy wyłączonym oświetleniu)
Wymiary (S x W x G) …………………… 94 x 241 x 94 mm
Waga ……………………………………….. 0,95 kg

Szukasz szkoły języka angielskiego, w której nauka przyniesie pożądany efekt? Sprawdź kompletną ofertę, zakreś oraz metody nauczania w szkole Tarkowski.edu.pl

Dodaj komentarz