Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela 2W pewnym wieku każda kobieta zauważa na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia. Zmarszczki, kurze łapki, worki pod oczami, spadek jędrności skóry czy opadający owal twarzy, to najczęstsze problemy, z jakimi mierzą się dojrzałe kobiety. Jak walczyć z upływającym czasem oraz jak szybko i bez pomocy chirurga odjąć swojej cerze lat?

Czynnikiem w 80 proc. odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczek jest słońce, a dokładniej, jego szkodliwe promienie. Za procesy starzenia odpowiadają także uwarunkowania genetyczne, sposób odżywiania, zaburzenia hormonalne oraz pielęgnacja skóry. Z myślą o potrzebach dojrzałych kobiet, współczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna oferuje coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, pozwalających skutecznie i bezinwazyjnie zlikwidować oznaki starzenia.

Dlaczego pojawiają się zmarszczki

Z wiekiem nasza skóra traci swój naturalny stopień nawilżenia, w organizmie spada także produkcja kolagenu, przez co nasza skóra staje się bardziej sucha, wiotka, traci swój koloryt i jędrność. Zmarszczki, które pojawiają się na naszej twarzy możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwsze z nich to tzw. linie mimiczne, czyli załamania pojawiające się w okolicach czoła, pomiędzy brwiami, w pobliżu fałdy nosowo-wargowej czy kącików ust. Drugi rodzaj, to zmarszczki grawitacyjne powstające w wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry. – Pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych spowodowane jest utratą napięcia i jędrności skóry oraz jej zwiotczeniem – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa. – To właśnie te czynniki sprawiają, że pod oczami dostrzegamy tak zwane worki, nasze powieki czy policzki opadają, a w okolicach brody pojawia się drugi podbródek – wyjaśnia Agnieszka Kowalczyk. Najczęściej pierwsze oznaki starzenia dostrzec możemy na twarzy, szyi i dekolcie, dlatego na te miejsca powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i zatroszczyć się o ich odpowiednią pielęgnację.

Codzienna ochrona przed starzeniem

Budowa i funkcjonowanie naszej skóry zależy od zewnętrznych i wewnętrznych czynników, dlatego tak istotna jest jej odpowiednia pielęgnacja i ochrona. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by skóra zachowała swój młody wygląd na dłużej. Promieniowanie słoneczne, to główna przyczyna powstawania zmarszczek, dlatego skuteczna ochrona skóry przed słońcem, to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania ich występowaniu. – 20 minut przed wyjściem na słońce warto pamiętać o nałożeniu kremu ochronnego, odpowiednio dopasowanego do naszej cery. Dodatkowo w walce z kurzymi łapkami pomóc może noszenie okularów słonecznych – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa. – Negatywnie na skórę wpływają także wizyty w solarium, dlatego jeżeli zależy nam na jak najmniejszej liczbie zmarszczek, warto zrezygnować z tego rodzaju opalania, a zdecydować się na przykład na opalanie natryskowe – dodaje.
Duży wpływ na kondycję naszej skóry ma także nasza codzienna dieta, dlatego aby opóźnić procesy starzenia warto do naszego menu włączyć takie owoce, jak kiwi, porzeczki, cytrusy czy truskawki bogate w witaminę C oraz przeciwutleniacze, które stymulują kolagen i zwalczają wolne rodniki. Warto także pamiętać o białku zawartym w chudym mięsie czy w nabiale, a także o rybach bogatych w kawasy omega 3. Nieprawidłowa dieta może bowiem prowadzić do powstawania w skórze wolnych rodników, powodujących destrukcję lipidów. – Obecność lipidów jest dla nas bardzo istotna, gdyż tworzą one w naskórku ochronę przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Brak lipidów niestety zdecydowanie przyspiesza starzenie się skóry – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa.

Bez bólu i blizn – czyli innowacja technologia

Kiedy zdrowa dieta, aktywny tryb życia, kosmetyki oraz klasyczne zabiegi nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i nowoczesnych rozwiązań proponowanych przez naukowców i kosmetologów. – Najnowszym odkryciem w walce z upływającym czasem oraz niedoskonałościami naszej skóry jest zabieg Focus RF + TALUS wykorzystujący działanie bipolarnej fali radiowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie bardzo szybko i bez bólu uzyskać znaczną poprawę wyglądu naszej skóry – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa. – Ta nowoczesna metoda, oprócz zagęszczenia skóry i zmniejszenia zmarszczek, powoduje także znaczną poprawę cyrkulacji limfy, a co za tym idzie, zmniejszenie sińców i obrzęków wokół oczu – dodaje. Dzięki odpowiedniej pracy urządzeniem na czole oraz łukach brwiowych możemy też podnieść powieki i osiągnąć efekt zdrowych, wypoczętych oczu bez konieczności ingerencji chirurga, bólu, leczenia blizn pooperacyjnych i rekonwalescencji. – Urządzenie FOCUS RF+ TALUS bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi oznakami starzenia, dlatego bez problemu można nim opracować i zagęścić skórę nie tylko na twarzy, ale również na szyi i dekolcie – podkreśla Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa.

 

Szukasz szkoły języka angielskiego, w której nauka przyniesie pożądany efekt? Sprawdź kompletną ofertę, zakreś oraz metody nauczania w szkole Tarkowski.edu.pl

Dodaj komentarz