Najczęściej występujące nowotwory

person-768422_640Mimo ciągłego postępu medycyny nowotwory to coś, czego wciąż boimy się najbardziej. Mogą zacząć się od zwykłego bólu brzucha, zaparć czy niegroźnego kaszlu. Kiedy jednak poznajemy diagnozę lekarza specjalisty, w wielu przypadkach jest to ogromny cios jasno oznaczający, że zbliża się nieuchronny koniec życia.

Zachorowania u kobiet a u mężczyzn

Ze względu na zróżnicowaną budowę anatomiczną, najczęściej pojawiające się nowotwory u obu płci są zróżnicowane. U kobiet jest to nowotwór piersi, który często, ze względu na ich budowę, zostaje niedostrzegany lub nawet lekceważony. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie poddawać się badaniom u. Nie muszą to być specjalistyczne badania w gabinecie ginekologicznym, wystarczy, że same kobiety będą systematycznie badały swój biust. U mężczyzn najczęściej wykrywanym przez onkologównowotworem jest rak płuc. Co ważne, jest to choroba, która charakteryzuje się największym współczynnikiem umieralności w porównaniu do liczby zachorowań. Znaczy to tyle, że rak płuc jest najbardziej śmiertelnym nowotworem ze wszystkich. Tutaj również chorzy często ignorują kaszel, zrzucając winę na papierosy. Owszem, może to być powodem dolegliwości, jednak jej źródłem nie jest tylko zalegająca wydzielina w płucach. Mogą to być znajdujące się tam guzy.

U mężczyzn na drugim miejscu, zaraz za rakiem płuc, znajduje się rak prostaty. Nowotwory, które pojawiają się na tym gruczole, nie zawsze muszą być złośliwe. Choroba ta występuje w podeszłym wieku, jednak problemów z oddawaniem moczu często nie wiąże się bezpośrednio z rakiem prostaty, a właśnie z zaawansowanym wiekiem pacjenta. U kobiet z kolei bardzo groźnym rakiem jest nowotwór jajników.

Niestety wszystkie te nowotwory, jak i wiele innych chorób, są lekceważone przez pacjentów. Nie zauważają lub po prostu nie chcą oni zauważać poważnych objawów chorób. Lekarze pracujący w poradni Denteam apelują do swoich pacjentów, aby poddawali się oni regularnym badaniom i kierowali się do specjalistycznych gabinetów w momencie, kiedy zauważą u siebie niepokojące objawy. W takich przypadkach nie ma czasu na to, aby zwlekać z leczeniem.

Dodaj komentarz