Jak dobrze zorganizować sobie naukę?

Mimo tego, że rok szkolny dopiero się powoli rozkręca, już teraz musimy ostro zabrać się do nauki. Dziś podpowiemy Ci, jak dobrze zorganizować sobie edukacje, by była efektywna i przyjemna.

Nowy rok szkolny to czas, kiedy wszyscy uczniowie chcą dobrze zorganizować sobie naukę. Nic dziwnego, dobre wejście w rytm szkolnych zajęć to klucz do sukcesu, świetnych ocen i dumy rodziców. Sposobów na naukę jest bardzo dużo Jedni lepiej uczą się wieczorem, a drudzy w nocy albo rano. Innym w zupełności wystarczą lekcje w szkole i w domu praktycznie nic nie muszą powtarzać.

Bez względu na to do jakiej grupy się zaliczasz, na pewno przyda Ci się dobra organizacja nauki przed ważnym sprawdzianem, egzaminem lub maturą. Poznaj kilka sposobów na świetne zaplanowanie edukacji i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy. Do dzieła!

1. Wizualne notatki dla wzrokowców

Szczególnie przydatne podczas nauki języka. Możemy rysować sobie skojarzenia, które przychodzą nam na myśl, o jakimś słowie lub zwrocie. To sprawi, że nauka słówek na angielski pójdzie nam płynnie i szybko.

Kolejny pomysł do tworzenie komiksów, streszczających lekturę. Nie dość, że ćwiczymy umiejętność kreatywnego myślenia, to jeszcze możemy więcej – zapamiętać jej szczegółową treść i dobrze wypaść na sprawdzianie.

2. Nagrania dla słuchowców

Nagrywanie na dyktafon telefonu jest dobrą opcją dla osób, które uczą się ze słuchu. Jeśli chcesz perfekcyjnie zdać maturę z angielskiego możesz zapisać się do szkoły języka angielskiego w Częstochowie http://tarkowski.edu.pl, gdzie nauczysz się języka właśnie metodą komunikacyjną, czyli de facto ze słuchu.

Słuchasz pytań zadawanych przez lektora i szybko na nie odpowiadasz. Świetnie, prawda?

3. Pisanie ważnych myśli na marginesach

Przydaje się i w przypadku czytania lektur, i wtedy, gdy uczymy się do testu z obszernego materiału. Podczas lektury i analizy, zapisuj najważniejsze informacje ołówkiem na marginesie lub na małych kolorowych kartkach, które później możesz przykleić na brystol A3 i w ekspresowym tempie powtórzyć materiał.

To tylko kilka z kilkunastu sposobów, które pomogą Ci przetrwać rok szkolny i zdobyć świetne oceny. Pamiętaj, że wiele zależy od Twojej motywacji i dobrej organizacji czasu oraz miejsca do nauki. Nie zapomnij również o wysypianiu się i zdrowym odżywianiu, które pomoże Ci się skoncentrować na nauce i osiągać upragnione cele. Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Dodaj komentarz