Czy przy rozwodzie konieczna jest pomoc adwokata?

divorce-619195_640Decyzja o rozwodzie, jak również sam rozwód, nie należy do najprostszych. Wiadomo, że każdy rozwód jest inny i podczas sprawy rozwodowej mogą pojawić się różne niespodziewane kwestie, wynikające z odczuwanych przez stron emocji bądź z działania pełnomocnika drugiej strony.

Wiadomo, że wszyscy, którzy zdecydują się na rozwód z orzekaniem o winie, zatrudnią adwokata. W takich przypadkach pomoc specjalisty jest wręcz niezbędna, zwłaszcza jeśli druga strona również korzysta z pomocy prawnika.
Inną sprawą jest rozwód bez orzekania o winie. Przy takim obrocie sprawy większość osób nie odczuwa potrzeby skorzystania z usług prawnych. Istnieją jednak przypadki, w których warto zasięgnąć chociażby porady prawnej.
Część rozwodów bez orzekania o winie współmałżonka również jest prowadzona przez adwokatów. Dzieje się tak w przypadku, gdy małżonkowie są zgodni co do samego rozwodu, ale na przykład nie potrafią się porozumieć w kwestii opieki nad dziećmi. Wtedy też pomoc adwokata może się okazać wręcz bezcenna. Jak wiadomo głównym zadaniem prawnika jest negocjowanie. Jego znajomość technik mediacji oraz przepisów prawa może znacząco wpłynąć na uzyskanie korzystnego dla nas wyroku.
Obecność adwokata przyda się również, gdy wraz ze sprawą rozwodową chcemy przeprowadzić sprawę o podział majątku. Jego wiedza w tym zakresie oraz doświadczenie przyczynią się do szybkiego załatwienia tej sprawy.

Należy pamiętać, że rozwód i jego rozstrzygnięcie prawdopodobnie wpłynie na nasze przyszłe życie, więc jeśli tylko środki finansowe nam na to pozwalają, należy zwrócić się o pomoc do dobrego adwokata od rozwodów. Dzięki niemu możemy osiągnąć sukces, który zapewni nam spokój na długi czas.

Dodaj komentarz