Lato 2015 – mokasyny ciągle w modzie!

moccasins-692152_640Zbliżające się szybkimi krokami cieplejsze dni, zmuszają nas do równie ekspresowej wymiany zawartości naszych szaf lub też odszukania w nich ubrań i obuwia o charakterze ponadczasowym. W sezonie wiosna/lato 2015 produktem szczególnie polecanym modnym i eleganckim panom, są bez wątpienia mokasyny. Trend ten utrzymuje się już od kliku sezonów, warto więc zainwestować w trwałe modele od dobrych producentów.

Mokasyny to obuwie bardzo wygodne o modową wpadkę więc nietrudno! Aby nie popełnić gafy, należy przestrzegać kilku prostych zasad.

1. Pierwszym i chyba najpowszechniejszych błędem, popełnianym przez panów, jest zakładanie nieśmiertelnych już skarpet nie tylko do sandałów. Stopa w mokasynach, odziana w skarpetkę, wygląda nie tylko niemodnie, ale także świadczy o nieznajomości obecnych trendów. Poza tym ten rodzaj obuwia skonstruowano tak, aby zapewniał stopom dostęp do powietrza. Skarpetka jest więc tutaj niepotrzebna. Zasada ta nie dotyczy jednak modeli bardzo eleganckich, noszonych w połączeniu z garniturem.

2. Mokasyny to buty świetnie prezentujące się z jeansami. Są mniej eleganckie niż półbuty, dlatego też będą dobrze wyglądać praktycznie z każdymi spodniami. Istnieją też modele, które możemy połączyć w zestaw z klasycznym garniturem – w tym przypadku spokojnie możemy założyć skarpetki.

3. Dobrym rozwiązaniem dla panów, którzy bez skarpet żyć nie potrafią, będą męskie stopki, których nie widać nawet w przypadku obuwia niskiego.

4. Najwygodniejsze i najtrwalsze mokasyny wykonano ze skóry. Skóra to materiał, który dostosowuje się do stopy użytkownika, nie pęka oraz się nie kruszy. Ewentualne jego odkształcenia można redukować przy pomocą specjalistycznego sprzętu.

Dodaj komentarz