Jak stworzyć piękną alejkę w ogrodzie?

garden-470704_640Planując podjazd do garażu lub układ alejki ogrodowej, musimy pomyśleć o trwałości użytych elementów oraz estetyce, która zapewni naszemu domu wyjątkowość. Piękno natury najlepiej można podkreślić kamieniem. Coraz częstsze zastosowanie w domach ma kamień, a szczególnie granit, który świetnie sprawdza się jako materiał na podłogi, kuchenne blaty, okienne parapety czy też obudowy kominków. Coraz częściej surowiec ten wykorzystuje się także w ogrodach.

Różne rodzaje kostki, bogactwo jej kształtów oraz duży wybór kolorów sprawiają, że surowiec ten ma ogromny wpływ na stylizację architektoniczną ogrodu.
Dobór odpowiedniego rozmiaru kostki granitowej do stworzenia powierzchni w ogrodzie lub alejki, podkreśli jej piękno i przełamie stereotypową budowlankę. Odpowiednio wyeksponowany trwały materiał, pozwoli na korzystanie z konstrukcji przez długie lata.
Powierzchnie wykonane z kamienia, stanowią ważną ozdobę ogrodu, jednocześnie będąc funkcjonalnym szlakiem komunikacyjnym.
Wzory kostki granitowej są nieograniczone. Możemy wykonać przy jej pomocy przeróżne obwódki lub ścieżki, w kolorze i kształcie jaki tylko przyjdzie nam do głowy. Dobry fachowiec będzie w stanie ułożyć wszelkie fale i łuki, czy też poprzeplata kostki kolorami, aby tworzyły określony rysunek. Pamiętajmy jednak, że wykonując nawierzchnię w ogrodzie, najlepszymi wzorami z kostki granitowej są te o najprostszym wzorze, klasyczne i łatwe do ułożenia. W końcu nawet najpiękniejsza alejka nie powinna odwracać uwagi od głównej ozdoby ogrodu, jaką zazwyczaj są zasadzone przez nas rośliny.

Dodaj komentarz